Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tracey Sketchit

23. 2. 2017

Tracey Sketchit

Tracey je milý kluk, který pozoruje a kreslí Pokémony. Tracey je velký obdivovatel profesora Oaka. Je mu 14 let. Z obrázků, které Tracey nakreslil, jde poznat, o kterého Pokémona se jedná.
Poprvé se objevuje v seriálu Pomerančová liga, díl 84. -Ztracený Lapras.

::JEHO POKÉMONI::
Tracey vlastní Pokémony: Marill, Venonat, Scyther, kterého chytil v seriálu Pomerančová liga, díl 97 - Traceyho nový kamarád.

::JEHO KAMARÁDI::
Ash, Misty a Brock, s kterým se poznal později v seriálu Pomerančová liga, díl 115-Stanový útok.

::OSOBNOST::
Tracey nemá moc rád zápasy. Vlastní Marilla, který má velmi dobrý sluch, Venonata, který má skvělé radarové oči a Scythera, kterého má výhradně na boje.

Když se Brock rozhodne zůstat s profesorkou Ivyovou, připojí se k Ashovi jiný 14-15-ti letý chlapec - Tracey (v japonské verzi Kenji) z ostrova Tangelo. V mnoha ohledech Brocka připomíná. Nijak netouží po kariéře slavného trenéra, sám se považuje především za pozorovatele Pokémonů. Co to znamená? Tracey pokémony nechytá - on je jen rád pozoruje v jejich přirozeném prostředí, kreslí si je, studuje je a snaží se je co nejvíce poznat. A jeho znalostí o Pokémonech jsou opravdu značné. Jeho největším vzorem je profesor Oak, a k Ashovi se připojil jen proto, aby se k němu dostal, a mohl se stát profesorovým asistentem. 
Jak už je napsáno, Tracey v mnohém Brocka, kterého načas v družině nahradil, připomíná. Krom starostlivosti o každého zraněného Pokémona jsou to zejména podivné změny v chování při setkání s nějakou dívkou. Nejde ale do takových extrémů, jako Brock, a protože na dívky dokáže i zapůsobit pomocí svého malířského umu, není ani tak neúspěšný. 
Přestože se Tracey chytání Pokémonů nevěnuje, několik jich přece jen má. V jeho pokéballech se postupně ocitnou Venonat, Marill a Scyther. 
Tracey se poprvé objevil v epizodě „Ztracený Lapras!“, když našli Laprase tři potulní trenéři, kteří ho týrali. Ash a Misty si toho všimli a málem začali zápasit, když v tom přišel Tracey, zápas přerušil a vytkl těm třem trenérům jejich pokémony, kteří byli prý ve špatném stavu. Naopak od Ashova Pikachu, kterého pochválil a dokonce si ho rychle namaloval. Po slyšení, že Ash a Misty viděli profesora Oaka, jeho hrdinu, se Tracey rozhodl pozvat do skupiny a putovat s nimi. 
Tracey ukázal některé schopnosti jeho pokémonů v epizodě „Všechno je růžové!“, kde pozoroval růžového Rhyhorna. Byl schopen ho sledovat a kreslit bez jeho vědomí, až do té doby, kdy se k němu přiblížil Ash. 
V epizodě „Traceyho nový kamarád!“ vyjádří, že jeho oblíbení pokémoni jsou hmyzího typu. Na Murcottovém ostrově skupina našla postaršího a zraněného Scythera. Tracey si s ním vytvořil silné pouto, když ho chytil a dovedl do pokémonního střediska. Později s ním porazil Rakeťáky. Nakonec se rozhodl přidat Scythera do svého týmu. 
Zatímco byli na cestě k Pummelového stadionu, Tracey se setkal s jedním z jeho idolů, s DR. Quackpokerem, Pokémonním pozorovatelem, který se specializuje na Magikarpy. 
Tracey se nakonec dostal k profesoru Oakovi osobně v epizodě „Stanový útok!“. Tracey byl neuvěřitelně nervózní, když mu ukazoval jeho kresby a pak je hodnotil. V příští epizodě se rozhodne zůstat v Oblázkovém městě a stát se profesorovým asistentem. Během pobytu u profesora Oaka se Tracey zjevoval jen ojediněle. V laboratoři pomáhá většinou s pracemi, jako jsou krmení pokémonů a úklid. Po čase, který strávil v laboratoři se spřátelil s mnohými pokémony a to nejvíce s Ashovým Bulbasaurem. Tracey také pomáhá pečovat o Pokémony, které Ash dává do laboratoře. 
Před epizodou „The Scheme Team!“, Traceyův Marill vytvořil vajíčko. Tracey dal vejce Misty, které se později stalo Azurillem. 
Charakter
Obecně se Tracey chová jako jemná osoba, která má problémy s vyjadřováním, a to zvláště s děvčaty. „A Date With Delcatty (Na schůzce s Delcatty)“ pečoval o Mistyiny práce v domácnosti a pomohl Daisy s různými úkoly kolem stadionu. 
Ve vzácných momentech dokáže ztratit svou převážně klidnou náladu. V epizodě „Ztracený Lapras!“, Misty podotýká, že neví o tom, jak je slavný profesor Oak a Tracey se na ní obořuje, že profesor je nejvíce respektovaný výzkumník na celé planetě. 
Pozorování pokémonů
Traceyovo pozorování obvykle zahrnuje črtání pokémonů na papír. Tracey má zvláštní kukátka, která mu dovolí provádět měření pokémonů na dálku. Také se zdá, že má výjimečný zrak. 
Když má nějaký problém pak vyzývá na pomoc jeho vlastní pokémony. Jeho Venonat má v sobě takový radar, kterým může sledovat nejvzdálenější předměty. Když ani Venonat neuvidí určitého pokémona, nasazuje Marilla, který má skvělý sluch. 
PokémoniTracey necvičí své pokémony na soutěže, ale používá je hlavně pro práci v terénu. Jeho Marill má vynikající sluch a může zjistit i slabounké zvuky, zatímco Venonat má radarové oči, které lokalizují většinou skryté pokémony. Jeho Scyther je jeho jediný pokémon užívaný výhradně pro zápasení. 

Tracey