Jdi na obsah Jdi na menu
 


postavy 3

24. 2. 2017

Angie

Angie se poprvé v seriálu objevila v díle Pokémoní tábor (tábor 1/4), kde se potkala s AshemDawn a Brockem
S Ashem si nepadla do noty už od první chvíle a pořád se navzájem popichovali. Když si všichni vybírali pokémony se kterými budou na táboře, ona a Ash se o jeden pokéball málem poprali. Nakonec onen pokébal dostala Angie. Ukázalo se, že v pokébalu byl Monferno, který Angie ale vůbec neposlouchal. Snažila se na to jít silou, ale když její Monferno napadl Croconawa jiného trénéra a Ashův Pikachu do nich pustil bleskový útok, se Angie naštvala, vyvolala svojí Shinx a chtěla si dát s pikachu zápas, to však bylo přerušeno a oni museli běhat, jelikož se na další hodině pohádali. Jen málkdy se na něčem shodli za celý tábor. Potkali se ještě jednou, když měla Angie problémy s cizím Lickitungem, kterého omylem vyvinula. Měla dost problémů, nakonec však bylo vše v pořádku, jelikož jeho majitel byl nadšený, že se mu jeho pokémon vyvinul v Lickilickyho.

 Angie je vracející se osobnost v pokémoním seriále, která se premiérově objeví v epizodě „Pokémoní tábor!“. Angie sdílí mnoho charakterových vlastností s Ashem, včetně lásky k jídlu a spaní. Utkala se s Ashem a oba bojovali s přiřazenými pokémony v tréninku. Společně také byli pokáráni od Profesora Rowana a jeho výzkumníka za to, že se vzájemně škádlí nebo porušují pravidla. Angie byla překvapená, když objevila jeho výcvikový styl. Ash se rychle přizpůsobil novému Pokémonu, kterého obdržel, aby s ním mohl zápasit právě v tomto turnaji. Během událostí v epizodě „Strašidelná výprava!“ zachránil Ash Angie před dívkou ze světa Duchů. Od toho okamžiku se do Ashe zamilovala. V dalším pokračování byla vyvedená z míry, když jí Ash chtěl potřást rukou a ona utekla. Angie se pak později ve stejné epizodě červenala poté, co jí Ash zachránil před spadnutím z útesu. Angie a Ash spolu, během triatlonu Letního tábora, hodně soupeřili. Nakonec byl první Ash a Angie proběhla o chvilinku později. Noc před tím, než opustili Letní tábor, si slíbili, že se spolu zase někdy setkají. Tam také bylo odhaleno, že Angie byla na těchto letních táborech už několikrát předtím. Angie se znovu objevila v epizodě „Komu padne šátkový převlek?!“ s jejími rodiči ve městě Solaceon v Chovatelském středisku. 

Ritchie

Ritchie je velmi dobrým trenérem Pokémonů. Jeho oblíbeným Pokémonem je Pikachu jménem Sparky, kterému dal jiný účes aby si ho věděl poznat. Sparky narozdíl od Ashovho Pikachua je v Pokéballe. Můžete ho vidět některých epizodách (Ve obou Pokémonů, nejvíc však účinkuje v Diamand a Perla). Můžete ho poprvé vidět v epizodě Opravdový přítel, kde se potká s Ashem a jeho přáteli. Ash a Ritchie se hned spřátelí. Narozdíl od Asha, Ritchie je inteligentnější, zkušenější a lepší Trenér Pokémonů. S Ashem má mnoho společného. Zajímavé je, že Ash bojuje často proti Rakeťákum Jamesovi a Jessie, a Ritchie zase často proti Rakeťákum Butchovi a Cassidy. Ritchie svým Pokémonem dává také jména. Ritchie už několik krát Ashe porazil v soubojích. Takže nejsou jen přátelé ale i soupeři. Seznam Pokémonů: Pikachu (Sparky), Charmander později Charmeleon (Zippo), Butterfree (Happy), Eevee, Taillow (Rose), Pupitar (Cruise). 

Ritchie

Ritchie se poprvé ukáže během první série, kde se setkává s Ashem a spřátelí se. Je většinou oblečený dozelena s modrým kloboukem. Oba se setkají v Indigové lize a budou spolu zápasit. Richie vyhraje nad Ashem, ale sám vyhrát celou ligu nedokáže. Po konci slavnosti se kamarádi rozejdou, ale slíbí si, že se stanou Mistry pokémonů. Ritchie se znovu objeví na Whirl island blízko začátku série Master Quest. Jeho rodné město je Frodomar.

Aya

Aya je ninja a trenérka pokémonů, se kterou se Ash a jeho kamarádi setkali, když hledali Fuchsiový stadion. Aya se k nim zprvu nechovala moc přátelsky, zkoušela si na nich své ninja techniky a její pokémon Venonat je také provokoval a neustále je lákal do pastí. Aya poté Ashe vyzvala na zápas. Ashův Bulbasaur hravě jejího Venonata porazil. Aya z toho byla v šoku. Když se potom objevil její starší bratr Koga - trenér Fuchsiového stadionu, Aya se mu omlouvala, že ho zklamala. Koga pak vyzval Ashe na souboj o odznak.

Bertha

Je členkou elitní čtyřky. Chová zemní typy pokémonů, proto je dobré proti ní použít zemní nebo vodní typ pokémona V seriálu se poprvé objevila v díle "Setkání elity". Společně s Lucianem a policistkou Jenny se objevila také v "Setkání s přítelem z minulosti". A také v dílu "tajemství Elity", kde se Ash, Down a Brock, pokoušeli nalézt Rolandova ztraceného pokémona-Magby. Magbyho unesli Rakeťáci. Slíbili Rolandovi, že Magby nechají za pouhé 2 hodiny vyvivout v Magmara. Jakmile Ash a jejo kamarádi potkali Berthu, Brock okamžitě poznal, že je členkou elitní čtyřky, ale nesměl to prozradit. Na konci dílu se Brock prořekl a Ash požádal Berthu o zápas, ve kterém bojoval Berthin Hippowdon proti Ashově Torterře - v tomto zápasu Ash prohrál, ale díky Berthě se naučil pozorovat okolí a rychle se rozhodnout.

 POKÉMONI:

Dustox - lv.53
Heracross - lv.54
Vespiguen - lv.54
Beautifly - lv.53
Drapidon - lv.57
Golem - lv.56
Hippowdon - lv.56
Wiscash - lv.55
Quagsire - lv.55
Sudowoodo - lv.56
Gliscor - lv.53

Harrison

Harrison je trenér z oblasti Hoenn. Svoji cestu začal ve městě Littleroot. Poprvé se v anime objevuje, když nastane problém s ohněm Ho-oh, který měl být vzat na ceremoniál Stříbrné Konference. Jelikož jej střežila parta Sneaselům, nebylo jednoduché je získat. Nakonec je však porazí pomocí Blazikena a jednoho u nich si chytá. Následně řekne Ashovi, že také stejně jako on míří na turnaj Stříbrné Konference. S Ashem se utkává ve čtvrtfinále, kde jej nakonec porazí po heroickém souboji Blazikena a Charizarda. A právě Harrison se zasloužil o to, že šel Ash do Hoennu. V dalším pokračování se už neobjevuje. 

 Harrison je postava ze seriálu. Svou cestu začal ve městě Littleroot, v Hoennu. Soutěžil také na Stříbrné konferenci v Johtové lize. Poprvé se objevil v epizodě „Pop Goes the Sneasel“. Spolu s Ashem a jeho přátely se Harrison pokusí zapálit pochodeň Stříbrné Konference v Ho-Ohové svatyni. Je tu ale jeden háček, napřed musí obejít divokou Sneasel, která tento oheň střeží. Hned po vystoupení na vrcholek, kde se skrývá svatyně se na naše přátele vrhají Machoke a Machop, kteří se spojili se Sneasel. Ačkoli je Misty a Harrison dokážou zastavit, Ash při vstoupení do svatyně takové štěstí nemá. Při vstupu ho napadla divoká Sneasel, proti které následně použije Totodila. Poprvé se to nepodaří, ale napodruhé použije Harrison Blazikena divokou Sneasel chytne! Po pár epizodách, během kvalifikačních kol Stříbrné Konference se Harrison objevuje v epizodě „Can't Beat the Heat”, kde se utkal s Ashem v plném zápase šest proti šesti. Tato bitva pokračovala díly „Playing with Fire” a “Johto Photo Finish”. V pozdější epizodě poráží Harrison Ashe, ale při dalším zápase jej poráží Jon Dikson. 
Právě Harrison byl ten člověk, kdo přesvědčí Ashe jít do Hoennského regionu. Řekl Ashovi o profesoru Birchovi a o pokémonech, které pravděpodobně ještě nikdy předtím neviděl.Po Stříbrné Konferenci se Harrison šel účastnit šampionátu Indigové ligy.

Jack Walker

Jack Walker, neboli japonsky v originále „Jackie“ je také potomek vodních lidí (People water), ale především je to atletický mladý muž, který se rozhodl se stát později Pokémon Rangerem (Pokémonním ochráncem), od chvíle, když byl jako mladý v těžké zimě obklopen větší, stěhující skupinkou Pokémonů – Altaria, Swablu, Furret, Sentretand, Shroomish, kteří mu vlastně zachránili život tím, že vytvořili kolem něj velké teplo. Kdyby nebyli kněmu tak hodní, dnes by tu už nebyl, proto od této doby chtěl být už jen „Pokémon Rangerem“. Podrobný popisVe filmu deváté řady s názvem: Manaphy, princ moře a Pokémon Ranger (Pokémon ochránce), původní anglický název je Pokemon Ranger and the Temple of the Sea, se Jack Walker rozhodl po střetnutí Ashe Ketchuma, Brocka a s ostatními jeho přátely dál spolupracovat, a pomáhat s nimi chránit Manaphyho vejce. Pokračují dál cestou směrem k moři, pak na lodi o něco dál výpravou až k mořskému chrámu Samiya směrem k jeho domovu. Jack Waker byl také kromě toho že byl Pokémon Rangerem, je atleticky přizpůsobený i k cirkusovému vystupování, které uplatňuje na Marinině pokémonním představení.Zde je jeho seznam Pokémonů, které použil ve filmu k chycení chytolapem: Mantine a Fearow. Jeho rodina a blízcí: Lizabeth (hvězda vodního představení), Ship, Kyle, Meredith.

Lizabeth

Lizabeth, japonsky „Hiromi“ je potomkem vodních lidí (People water), už podle svého náramku a náhrdelníku, obojí tvořící stejnou část krystalů skládajících se z „Sea crown of Samiya“ (tvarovaně upravených kamínků ze světle modrých krystalů). Obsahuje mystickou sílu, která dovoluje vodním lidem k přístupu do různých částí mořského chrámu, dokonce i Mořské koruny. To není vše, má to ještě více možností než je zrovna jen tato uvedená, ale vraťme se k Lizab eth. Podrobný popis Tato postava se vyskytuje až v devátém filmu pod názvem: Manaphy, princ moře a Pokémon Ranger (Pokémon ochránce), původní anglický název je Pokemon Ranger and the Temple of the Sea. Je jednou z mála žen, která se setkala vyjímečně s Brockem, kterého má ovšem na oplátku opravdu vyjímečně ráda. Původně Lizabeth je skutečnou hvězdou hlavního představení, a to vodní přehlídky, neboli také řečeno - Marinino podvodní pokémonní představení. Trénuje neustále své vodní Pokémony, a zlepšuje také jejich výcvik na další a další představení. Moc ráda cestuje po souši a po moři lodí, ráda řídí ponorku a podobně. Její mamka je skoro stejně tak podobná, že jsou od sebe zkoro nerozeznatelné. Její blízcí, její rodina: Jack Walker (ochránce), Ship (děda), Kyle (táta), Meredith (mamka). Zde je její seznam Pokémonů, které používá při svém vodním představení: Buizel, Dewgong, Seaking, Medicham, Gorebyss, Politoed.

Johanna Recovers

Johanna Recovers - japonsky v originále „Ayako“, je veselé, kladné a milé povahy, a také matkou své dcery jménem Dawn Recovers. Ve hře je Johanna formou hráče ve verzích hry Diamond & Pearl, nebo Platinum, v seriále je zas matkou Dawn Recovers. V seriálech Pokémon - Diamant a Perla Objevuje se teprv na začátcích série v seriálu s názvem „Dívčí dobrodružství začíná!“ v epizodách „Diamant a Perla“. Bývala ohromnou pokémonní koordinátorkou, kdy vyhrála několik stuh a získala tak pohár za veliký úspěch ve svých soutěžích a také získala největší titul na vrcholovou koordinátorku, neboť je bývalou vítězkou „Grand Festivalu“, neboli anglicky „Sinnoh Grand Festival“. Její pokémonní tým byl tvořen především „Glameowem“ a „Umbreonem“. Její mladší dcera Dawn jí chtěla následovat v dalších krocích, a také se chtěla později stát velkou koordinátorkou v soutěžích. Od Johanny dostala slavnostní oblečení pro různé soutěže, kde je zvykem především být slavnostně oblečen, obdržela také od ní první její vyhranou stuhu, kterou Dawn Recovers dostala. Bylo odhaleno například v epizodě s názvem „Za zvuků zvonů!“ že šila Buneary vestu, nebo-li také v epizodě s názvem „Zápas napříč generacemi!“ kdy ve zpětném záběru byla ukázkovou částí soutěže proti jejímu dětskému soupeři, Lile.. V další části epizody pod názvem „Roztomilý Zápas“ Ash, Brock a Dawn dostávají od Johanny Recovers její nové výbavy

 Johanna je matha hráče ve hrách Diamond & Pearl a Platinum. V seriále je matka Dawn.V seriáleJohanna se poprvé objevila na začátku série Diamond & Pearl, v epizodě „Dívčí dobrodružství začíná!“.Johanna bývala ohromnou Pokémoní Koordinátorkou a také bývalá vítězka Grand Festivalu. Její dcera - Dawn chtěla kráčet v jejích stopách a jejím snem je stát se takovým Koordinátorem, jako její matka. Když Dawn odešla na její cestu, Johanna jí dala jednu z jejích starých Stuh.V epizodě „Za zvuků zvonů!“ bylo odhaleno, že šila Buneary vestu. Jako mladá dívka byla ukázána část Soutěže ve zpětném záběru v epizodě „Zápas napříč generacemi!“ proti jejímu dětskému soupeři, Lile.V epizodě „Roztomilý Zápas“, Ash, Brock a Dawn od ní dostávají jejich nové výbavy. Johanna se objeví v epizodě „Strategie začíná doma” a nakonec se setká s Ashem a Brockem osobně. Johanna si také dá přátelský zápas se svou dcerou.Ve hráchNa rozdíl od předchozích matek, Johanna nezůstává doma, ale po hráči jí můžete nalézt v Soutěžní hale a příležitostně vstupuje do Mistrovské Super Soutěže s jejím Kangaskhánem.

Kenny

Kenny se objevuje v regionu Sinnoh. Je koordinátorem, stejně jako Dawn. S ní se kamarádil již od dětství. Oslovuje ji Dee dee, bohužel seriál neobjasnil proč. Zřejmě je do ní zamilovaný. Také se přátelí s Barrym. Ve Velkém festivalu nedokázal vyhrát. Pokazil totiž úvodní představující kombinaci, a proto nepostoupil do druhého kola. Poté se znovu vydává na cestu.Všichni pokémoni Kennyho, které kdy měl:Piplup – Primplup – Empoleon, Alakazam, Breelom, Machoke a Floatzel.

 Kenny je koordinátor, který se s Dawn v mládí kamarádil. Zřejmě jsou oba dva rivali. Kenny začal jeho pokémonní cestu přibližně ve stejnou dobu jako Dawn. Jako u Dawn, i Kenny si zvolil za svého startera Piplupa. Jeho první zjev byl v epizodách „Před soutěžní chichotání“ a „Vyrovnání skóre!“, ve kterém on a Dawn vstoupili do Floaromské soutěže. Oba dva se dostali do finále, ale proti Dawn nevyhrál. Zdá se, že se zamiloval do Dawn, kterou někdy volá jako Dee Dee. On se na chvíli objevil v televizi v epizodě „Radši přepneme!“ s jeho Prinplupem, ve kterém se jeví jako vítěz soutěže s jeho druhou stuhou. On se znovu objevil v epizodách „Cesta do neznáma!“ a „Týmový šok!“, kde vstupuje do Solaceonské soutěže s novým pokémonem, Breeloomem. V epizodách „Soutěž mezi přáteli!“ a „Dívčí strategie!“ se krátce objevil v televizi při sledování Wallacova poháru. Kenny se pak objevuje v epizodě „Divočina s Piloswinem!“ vedle Nanda v Marianově zpravodajských novinkách o koordinátorech. Dále se také objevil v epizodě „Zastavení ve Jménu Lásky“ spolu s Barrym, kde se zjistilo, že jsou nejlepší přátelé. V epizodě „Staří soupeři, nové kousky“ se objevil v Tatsunamské soutěži, kde vyhrál s Prinplupem proti Dawn a jejím Ambipomem. Tímto získává jeho čtvrtou stuhu.

KennyKenny, Ash, Brock a Dawn

Kenny a DawnKennyho čtvrtá stuha

Koga

Koga je pokémoní trenér v Kanto, později se z něj stane člen „Elitní čtyřky“ v regionu Johto. Stadion pak přenechá své dceři Janine. Koga je ninja. Jeho stadion mate návštěvníky šikmými stěnami a neviditelnými stěnami. Na jeho stadiónu je opravdu mnoho pastí, včetně pokémonů Voltorbů, kteří buď explodují, nebo použijí Bleskový útok. V anime dokázali naši hlavní hrdinové překonat všechny léčky a tak se dostali až k samotnému Kogovi. Ash si jako prvního zvolil pokémona jménem Pidgeotto. Koga odpovídá Venonatem, který se vyvine v Venomontha. Venomonth používá Omračující pyl, Pidgeotto používá vzdušný vír, ale pyl se dostal k Ashovu pokémonovi. Koga poručil Venomonthovi, aby použil spací pyl. Pokémon tak jedná a Pidgeotto je uspán. Ash ho povolává zpět a volí Charmandra. Venomonth opět používá omračující pyl, Ash odpovídá Plamenometem a předchozí útok je anulován. Teď však zápas přerušují Rakeťáci. Pokémoni Ashe i Kogy jsou polapeni v sítích. Misty chce pomoci Starmií, avšak místo Starmie se tu objevuje Psyduck. Místy chce požít ocasový útok, ale Psyduck jen vrtí ocasem. I škrábavý útok nestojí za nic a Psyduck utíká před silnějším Arbokem. Team Rocket vyhrává, ale Psyducka začne silně bolet hlava a jeho útoky nabírají na síle. Rakeťáci mizí ze scény a může se pokračovat v zápase! Ash volí Charmandra, Koga Golbata.Ash Kogu poráží za pomoci Ohnivého víru a získává Duchovní odznak Ve hrách Koga jako trenér stadionu: Ve hře Red, Blue a Green má tyto pokemony: 2 Koffingy, Muka a Weezinga. Stejně tak i ve hře FireRed a LeafGreen.Ve hře Yellow má tři Venonaty a Venomontha. Jako člen „Elitní čtyřky“ používá ve hře Gold, Silver a Crystal Ariadose, Forretresse, Muka, Venomontha a Crobata. Stejně tak i ve hře HeartGold a SoulSilver v 1. utkání.

Lila

Lila (v originále: Yuri) je Pokémonní koordinátorka a později významná Pokémoní stylistka. Pochází z města Celestik v oblasti Sinnoh. Lila navrhuje překrásné obleky pro Pokémony a jejich trenéry, má v Celestiku tedy menší obchod s věcmi, je velice proslulá tím, že navrhla kostým i pro Wallese. V průběhu seriálu je Lila velmi hodná a vždy ochotna pomoct tam, kde je to zapotřebí. Většinou působí, jako mladá dáma, je známá hlavně jako "Nejvýznamnější modní stylistka ze Celestiku", která vždy pečuje o ty kolem ní. Vzhled Lila je velmi módně oblečená, když se neúčastní pokémonních soutěží, má světle modré sako s bílými kalhotami a černé boty na podpatku. Vlasy má neustále do drdolu a jsou tmavě fialové, vlastní i syté růžové oči. Na Pokémonních soutěžích se obléká do fialových šatů, které mají zvýrazněné květiny. Minulost Lila byla první osoba, která vůbec někdy porazila Johannu v soutěžích. Nicméně, Lila si kladla otázky, jestli se chce stát Koordinátorkou nebo Poké- Stylistkou, a později dostala příležitost vystudovat obor Poké Stylistky v zahraničí. Nebyla si jistá, a tak požádala Johannu o radu. Nakonec se rozhodli, že každá bude dělat to, co je opravdu těší, a tak se Lila stala Poké-stylistkou a Johana Koordinátorkou. Bohužel Johanna si, už nestihla dát odvetné utkání, kde by se prokázalo, kdo je lepší. V anime V seriálu se objevila pouze jednou, a to v epizodě „Zápas napříč generacemi“. Zde, když  Ash,  Danw a Brock přicházely do města Celestic, aby se Dawn zúčastnila další pokémoní soutěže. Právě zde potkali Lilu, která prohlásila, že se tu zúčastní soutěže, a to díky Dawn, která dává do soutěží všechno a přála by si zápasem s ní zjistit něco více o sobě. Do finále se nedostane nikdo jiný, než právě ony dvě, kde bude zápasit Dawnin Ampbipom  a Lilina Delcatty. Obě do zápasu dávali vše, co mohli, ale jediná Dawn z tohoto zápasu vyšla jako definitivní vítěz, a tak získala stuhu města Celestic. Za to, že Dawn vyhrála, jí Lila nabídla, aby si v jejích obchodě vzali to, co se jim líbí.

Lila se objevila v epizodě „Zápas napříč generacemi!“. Její rodné město je město Celestic.
V této epizodě bylo zjištěno, že byla starým rivalem Johanny. Poprvé se objevila jako dítě ve zpětném záběru bojující s Johannou v soutěži, ve kterém vyhrála její čtvrtou stuhu.
Lila byla také první osoba, která vůbec někdy porazila Johannu v soutěžích. Nicméně, Lila si kladla otázky, jestli se chce stát Koordinátorkou nebo Poké Stylistkou, a pak dostala příležitost vystudovat obor Poké Stylistky v zahraničí. V této situaci požádala Lila Johannu o radu, a rozhodli se, že každá bude dělat to, co jí těší. Takže Johanna už nestihla odvetné utkání, kde by se prokázalo, kdo je lepší. Každopádně Johanna říká, že jí to nevadí a přeje jí, aby se jí v roli Poké Stylistky dařilo. Lila si otevřela velký salón a navrhovala také Wallacovu výbavu pro soutěže. V jejím salóně navrhuje a prodává kostýmy pro pokémony i jejich trenéry.
Po přihlášení Dawn do soutěže si Lila řekla, že vstoupí do soutěže ještě jednou. V Soutěži v městě Celestic bojovala s Dawn podobně jako před lety s její matkou. Obě dvě Koordinátorky se dostaly až do finále, kde Dawn vyhrála stuhu města Celestic. 
Po soutěži se Lila rozhodla dát Dawn a Ashovi s Brockem jako blahopřání co se jim líbí z jejího salónu zcela zdarma.

 
Maren
Maren (japonsky Michiko) je dívka, která pracuje jako převoznice po Pomerančových ostrovech. Zdá se, že má svou práci ráda a vykonává jí pilně. Je to hodná a milá slečna, ale také je velice odvážná, odhodlaná a nebojí se řídit svou loď i v prudké bouři. Vzhled: Maren má zelené vlasy s charakteristickým drdolem a hnědé oči. Nosí oranžovou kombinézu, červené tílko, černou kšiltovku a černé holínky. Její účes byl inspirován hratelnou postavou z her Gold a Silver. V anime: Objevuje se pouze ve filmu Pokémon 2: Síla jednotlivce (Pokémon 2000), kde převáží Ashe a jeho přátele po Pomerančových ostrovech. Na cestě je ale zastihne bouře a tak musejí přistát na ostrově Shamouti. Maren se tu setkává se svou starou kamarádkou Carol a Ash se dozvídá, že je vyvolený a musí do svatyně přinést tři skleněné koule (jednu z ostrova Ohně, druhou z ostrova Ledu a třetí z ostrova Blesku). Ash se rozhodne hned vyrazit. Maren se líbí jeho odhodlání a tak mu nabídne, že ho na ostrovy zaveze. V bouřce, která dosud nepřestala, je však její loď hodně poškozená a tak Maren s ní zůstává na jednom z ostrovů a Ash se na cestu vydává sám… Na konci filmu má Maren už loď opravenou a odváží Ashe a jeho kamarády zase za novým dobrodružstvím. 
Reggie
Reggie je Paulův starší bratr, podle většiny trenérů je Reggie Paulův přesný opak. Začal vlastně jako zkušený trenér, sesbíral všechny odznaky ze všech regionů (až na Unova, které v té době neexistovalo), také má skoro všechny symboly, ale ten poslední nemá a poté přešel na chovatele.
O Pokémony se umí dobře postarat a je hodně přátelský. Jeho hlavními Pokémony jsou Staraptor, Bibarel a Swalot. Ashe a jeho Staravii naučil ptačí útok, ale upozornil ho, že je pro Pokemony docela obtížný.
 Reggie je Paulův starší bratr. Je to Pokémoní Chovatel žijící ve městě Veilstone.Reggie se poprvé objevil v epizodě „Strategie Ztracené trenérky!“. Během tohoto setkání bojoval on a Ash v bitvě tři proti třem. Ačkoli Ashova Staravia prohrála s jeho Swalotem, Turtwig a Pikachu úspěšně porazili Reggieho Bibarela a Staraptora v tomto pořadí. 
Reggie je úspěšný trenér, z regionu Kanto, Johto, Hoenn a Sinnoh si odnesl všechny odznaky. Reggie také vyzýval Frontier Brainy, kterých porazil šest a dostal tak šest Symbolů. Po prohře s Brandonem se rozhodl, že se stane pokémoním chovatelem, jak on řekl v epizodě „Na pomoc nepříteli!“. Na rozdíl od jeho mladšího bratra jedná s jeho Pokémony s úctou a péčí a vždy je pochválí po tvrdé bitvě. Tento rozdíl byl také uvedený, kdy řekla Zoey, že Paul a Reggie jsou navzájem opačné osobnosti.
V epizodě „Překročení bitevní linie!“ učil Reggie a jeho Staraptor Ashe a Staravii útok. Reggie se znovu objevil v epizodě „Přicházejí Galakťáci!“, kdy užíval Paulového Electabuzze při pomoci proti Teamu Galactic.
Později udělal krátký zjev v epizodě „Světu hrozí rozvaliny!“. Znovu se objevil v epizodě „Pyramidální záležitost“, kde sledoval Paula v boji proti Brandonovi. V této epizodě se také ukázalo, že ani Reggie nebyl schopen porazit Brandona. 
V epizodách „Velký Zápas Začíná“ a „Strategie vývoje“ sledoval bitvu mezi Ashem a Paulem.
Rudy
Rudy je trenér stadionu na ostrově Trovita. Pokud ho chce trenér vyzvat, musí splnit jeden úkol a to, střelbu na cíl s pokemonem. Jestli se trenér kvalifikuje, Rudy si s ním dá zápas, ale ne obyčejn. Zvolí si pokemona stejného typu jako vyzyvatel (např. Ash si zvolil Pikachu, tak Rudy si zvolil Electabuzze). Je zamilovaný do Misty. Rudyho pokemoni Electabuzz, Exeggutor, Starmie. Tyto pokemony použil v bitvě proti Ashovi. Kromě nich má ale i jiné pokemony: Ninetales, Rhydon, Golem, Alakazam, Venomoth, Pidgeot, Hitmonchan. tréner je dobrí a aj dobrí romantik ale Misty si aj tak vybrala Asha :
Sammy Oak
Sammy Oak, japonsky v originále „Yukinari“ je mladý pokémonní trenér a hlavní postavou, která pochází z míst Oblázkového města, nebo-li Pallet Town. Vlastní svého Pokémona Charmeleona, kterého má při sobě ve zvláštním kovovém Pokéballu s červeným závitem na vrcholku, a chrání ho tak před nebezpečím proti jinými Pokémony. Sam se tam poprvé objevuje až v období z 40 let v minulosti času při přepravě Celebi, který cestuje v čase a náhodně se tam objeví později i Ash Ketchum s ostatními stručně řečeno. Podrobný popis Tato hlavní postava se vyskytuje až ve čtvrtém filmu pod názvem: Pokémon Celebi - Voice of the Forest (Celebi - Hlas lesa) Na začátku samotného filmu se Sam prochází lesem, kde najednou nečekaně se zastaví před starodávným tunelem v tu chvíli, kdy ho zastaví mladá Towa, která mu říká jestli půjde dovnitř, ať se má na pozoru, a nemá se hnout, když uslyší hlas lesa. Dále mu vysvětluje o staré legendě Hlasu lesa, tvrdí že tato legenda je pravdivá, jednající se o ducha, který cestuje v čase, kdy může vstoupit do budoucnosti a i zpět. Dostal od ní chleba, který sama pekla. V další části se objevuje v místě, kdy potká osobně Celebiho, který je v nebezpečí při lovci Pokémonů, který se ho snaží dostat, aby ho prodal. Sam mu ho ale v žádném případě nechce vydat a naopak s Celebim utíká v náruči, kdy v tu chvíli zazní Celebiho hlas a vše se začne měnit v cestování čase při velké světelné záři se ocitne v nedaleké budoucnosti o 40 let později ležící v lese, kdy ještě Ashe neznal. V třetí části, jakmile o něco později se seznámí Sam už s Ashem, Brockem a Misty, jdou cestou lesem, kde potkají Scizora a 
 
 

Sneasela, kteří jdou výrazně po Celebim. V tu chvíli vytáhne Sammy svůj starodávný Pokéball, který po odšroubování vypustí ven Charmeleona, krásně červeného Pokémona, Ash poté vypustil Bayleef, kdy Charmeleon bojoval proti Sneaselovi a Bayleef proti Sczorovi. Samozřejmě Ash a Sam je oba porazili. Pro nás je důležité tady to, že kromě výskytu Sammyho tu byl i jeho Pokémon, který jej chránil. Samozřejmě že Sam se vyskytuje i v dalších částech filmu.

Todd Snap
Todd Snap je profesionální Pokémoní fotograf. Je to jeden z mála hlavních postav v Pokémoním seriále, který nemá jeho vlastní pokémony.
Todd se poprvé objevil v seriálové epizodě „Tajemství Chovatelského střediska“. Je to nedávno, co se stává slavný, potom co vyfotografoval pravděpodobně zaniklého Aerodactyla (náhodně stejného, který se pokusil sníst Ashe, který byl také na fotografii skrytý). 
Todd chtěl zachytit perfektní obraz Pikachu. Todd cestoval se skupinou na čas, ale na konci epizody „Odvážný hrdina“ je opustí, když Ash, Misty a Brock nastupují na loď směrem k Sopkovému ostrovu.Později se Todd znovu ukázal v epizodě „Cesta za fotkou“, kdy se pokoušel zachytit obraz legendárního ptačího pokémona, Articuna. Po úspěšné fotografii Articuna v epizodě „Ledová hora“ šel Todd zase jeho cestou.