Jdi na obsah Jdi na menu
 


postavy 2

24. 2. 2017

 Chili

Chili je jedním ze tří bratrů-trojčat (Chili, Cilan a Cress), kteří spravují Striatonský stadion v oblasti Unova 

Popis Chiliho Chili má ohnivě rudé vlasy, tvarem připomínající šlehající plameny. Oči má červené ve stejném odstínu jako jeho vlasy. Nosí stejnokroj, který nosí i jeho bratři a všechny tři stejnokroje se liší jen různou barvou mašle, Chili má červenou (Cress má modrou a Cilan zelenou). Stejnokroj se skládá z již zmíněné mašle, bílé košile, černé vesty se zlatými knoflíky a černých kalhot (když vaří tak nosí i bílé zástěry) Chili má velmi vznětlivou povahu. Ohnivé typy se k němu opravdu dokonale hodí. Chili se většinou rozčílí rychle, ale rychle ho to zase přejde Jeho nejoblíbenější jídlo jsou koblihy, a nejoblíbenější barva je červená. Chili je jedním ze tří trenérů města Striaton, spolu se Cilanem a Cressem. Jeho nejoblíbenějším pokémonem je ohnivý pokémon Pansear. V boji se soustředí na silné útoky, rychlost, ale na pořádnou obranu rozhodně ne.

Cress

Cress (v originále: Corn) je trenér stadionu a spolumajitel restaurace ve městě Striaton, spolu se svými bratry Cilan a Chili. V oblasti Unova se specializují na vodní, travní a ohnivý typ pokémonů a, kdo je porazí, získá Triový odznak. 
Má světle modré vlasy a oči světle modré. Nosí stejnokroj, který nosí i jeho bratři a všechny tři stejnokroje se liší jen různou barvou mašle, Cress má modrou (Chili má červenou a Cilan zelenou). Cress má neutrální povahu, vodní typy se k němu opravdu dokonale hodí. Nejvíce mluví o tom, jaké mají být vztahy mezi trenérem a pokémonem.

V anime

 V seriálu se Cress objevil hned dvakrát - poprvé, když Ash chtěl zápasit na stadionu města Striaton. Ash si vybírá, že chce zápasit se všemi třemi bratry. Cress, Cilan a Chili postupně zápasili s Ashem. Jako první nastoupil Chili, kterého Ash porazil svým Tepig. Jako druhý byl Cress se svým Panpourem, naštěstí Ashova Pikachu poráží, ale i tak Ash může ještě získat odznak. Jako poslední zápasí Cilan, který však ze svým Pansagem prohrává, a tak Ash získává Triový odznak (první odznak v oblasti Unova). Později se objevil, když Chili utekl ze stadionu kvůli častým prohrám.

Don George
Don George je správcem zápasového klubu. Do zápasového klubu přicházejí trenéři, aby poměřili síly s pokémonem nebo trenérem se kterým chtějí.  Zápasový klub Do zápasového klubu se dá přihlásit přes počítač, do kterého vloží trenér jméno, pokémon (jeho) se kterým bude trenér bojovat, a pokémon nebo trenér kterého chce vyzvat. Potom stačí když si někdo chce s trenérem dát zápas, a Don George jim ho soudcuje. Vzhled Don George se jmenují všichni správci zápsových klubů. Všichni jsou to navzájem bratranci a vypadají stejně. Každý Don George má hnědé vlasy, knírek a husté obočí stejné barvy. Má modrý nátělník a kalhoty stejné barvy. Nátělník má po okrajích přišité stužky. Každý Don George má jinou barvu stužky (Barvy stužek: tmavě zelená, tmavě oranžová, fialová, červená, šedivá, zelená, modrá, béžová, oranžová). Donů Georgů je dohromady devět. Příběh Doni Georgové jsou všichni z oblasti Unova. Ash se poprvé setkal s Donem Georgem ve městě Striaton. Tehdy ještě vůbec nevěděl co je to zápasový klub ani co se v něm dělá. Iris mu (ostatně jako vždy) řekla že se chová jako "malej"Podruhé už tam byl i se Cilanem, a potkali Tripa. Dali si zápas v Zápasovém klubu a Trip vyhrál.Poté v Zápasovém klubu trénoval Tepiga a Oshawota aby porazil trenérku města Nacreene-Lenoru Poté s Donem Georgem z města Castelia Ash, Burgh, Cilan a Iris vyháněli Venipedei z města.
 

Cissy

Cissy (japonsky Atsumi) je trenérka stadionu na Majkanovém ostrově. Trenérům, kteří jí porazí, dá Korálový odznak. Specializuje se hlavně na vodní pokémony. Nejčastěji používá Seadru a Blastoise. Její styl zápasu se velmi liší od ostatních trenérů stadionů. Nejde totiž o zápas jako takový, ale je to spíše soutěž schopností jednotlivých pokémonů. Má mladšího bratra jménem Senta, který jí pomáhá s ovládáním stadionu. Vzhled Cissy má hnědé vlasy, modré oči a nosí černé tílko a červenou sukni. 

V anime Když jí Ash vyzval k zápasu tak byl velice udiven jejími zvláštními metodami zápasu. První kolo byla soutěž v míření na cíl. Cissy si zvolila Seadru, Ash si zvolil Squirtla a oba měli pomocí útoku vodní dělo (water gun) sestřelovat statické i pohyblivé cíle. Tohle kolo skončilo nerozhodně. Druhé kolo byl vodní závod. Cissy si zvolila Blastoise, Ash Laprase a oba měli na jejich hřbetech doplout až k bójce a zpět s tím, že rychlejší vyhrává. Po napínavém závodu, kdy chvíli měl navrch Ash, chvíli zase Cissy se nakonec podařilo Ashovu Laprasovi zvítězit, ale bylo to těsné. 

Conway

Conway je hodně chytrý a snaží se o Pokémonech dovědět vše (je to taková velká chodící encyklopedie). Snaží se nabízet pomoc, hlavně Dawn. Vždy se nečekaně objeví za zády Dawn. Vlastní Pokémony: Shuckle, Lickilicky, Dusknoir, Slowking...Conway se objevuje poprvé na Pokémoním táboře, kde se zamiluje do Dawn. Postupně se objeví v několika dílech a naposledy v lize oblasti Sinnoh, kde bojoval s Ashem 3 na 3.
Barva očí: černá
Barva vlasů: tmavě zelená
Region: Sinno

Baley má Pokemony jménem Bella a Bell. 

Bailey je trenér, který si klade za cíl získat její Bellosom Belle a  Bella, zvládnout Bell-OOP-de-smyčky. Belle neuspěl, ale když tým raket vypadalo, že vzít Pokémoni pryč, se jí podařilo zvládnout. Po tom, Belle a Bella tančil, aby tornádo, tryskání Team Rocket pryč a pokračovat s jejich Bell-OOP-de-smyčky tance.

Mary je mladá dívka, která si přeje, aby se stal trenérem, ale její matka nedovolila ji, protože ona udržuje ztrácí zaměřují především bdí nad Mareep . Měla bitvu s Ash a dozvěděla, že musí myslet na její Pokémon, Fluffy , v boji. S tím na mysli, měla druhá Mareep půjčit Fluffy elektřinu k výbuchu Team Rocket off, když se pokusil vzlétnout s Mareep. Ellen , její matka, byl ohromen a nechat Mary bitvu v rámci festivalu, které připravil.

 

 Vlnka Fluffy

Související obrázek

Ellen je Mary ‚s matka, která je často nadával pro bojování, i když není starý být trenér. Ellen jí řekne, že potřebuje trénovat postarat o Mareep (včetně Fluffy ) dřív, než se stane trenérem. Když Team Rocket přišel, Ellen viděl svou dceru, že porazí je tím, že jí Fluffy absorbovat elektrickou energii a uvolnit jej na Team Rocket. Vzhledem k tomu, že jí dovolil jít o soupeři festivalu a bitevních.

Raichu

Lajtora (Latoya) je pan paker dcera, která nechtěla, aby se stal superhrdinou. Poté, co viděla ho v průšvihu, když disugised sebe jako (Grajger) Gligirl a pomohl popel a její otec porážka Team Rocket, pomocí jejího otce Gligar, který ji poslechl. 

Pan Parker je majitelem obchodu. Chcete-li zlepšit své podnikání, šel do města na sobě kostým Gligar a když se stal slavným, se rozhodl, že město je superhrdina s jeho Gligar jako jeho společník. On chtěl, aby jeho dcera být jeho nástupce, ale ona odmítla být. Poté, co se Ash byli zajati Team Rocket, Latoya objevila jako Gligirl a používal jeho Gligar porazit Team Rocket a rozhodla se respektovat přání svého otce.

also Gligar Man over crobatman

Gligar

Marajra (Mariah) je meteorolog, který používá Hoppip být spálená větrem určit počasí. I když tornádo prošel jejím domě a dostal Hoppip rozptýlené,Ash, Misty a Brock jí pomohl najít. Ti poslední byli zachráněni  Odish , který bojoval statečně proti Arbok, Weezing a Meowth.

7 Hoppip

 

Odish

Výsledek obrázku pro pokemon grin to win

Sarajza (Sonrisa) je zahradník, který také trénuje její Sunflora. Když se hrdinové zjištěna Meowth být jedním z krádeže Cyrus ‚Sunflora, že ho forgived, ale naučil Sunflora Je smutné, když její sestra Joy ‘ s Sunflora vzdálil. Sunflora byl rád, že jeho kamaráda a Sonrisa vstoupil do soutěže s ním. Team Rocket přišli, aby si všechny Sunflora, zakázat jim v útoku (z důvodu příliš mnoho sluneční energie jsou směrovány). Pikachu používá Thunderbolt ke zničení zrcadla a Sunflora používá Solar Beam k výbuchu Team Rocket off. Tento dojem soudců, což stačí na Sonrisa vyhrát soutěž.

Sarajza a Sirus

Výsledek obrázku pro pokemon grin to win

Slunný

Saflora

 

Výsledek obrázku pro pokemon baley

Výsledek obrázku pro pokemon baley

Související obrázek

Výsledek obrázku pro pokemon baley

Bella

 

Belle

 

Vijemina (Wilhomena) je dívka, která ztratila Marill a obvinil Ashe a Brocka za krádež ji. Učení, že se ztratila s Misty, oni šli hledat, zatímco Brock jí sliboval, že najde Marill. Na konci Wilhomena našel Marill, který byl posílen tím, misty je přesvědčení a zamával na Brock, který byl smutný jeho láska musela jít.

Související obrázek

 Související obrázek

Výsledek obrázku pro pokemon for crying out loud

 

Výsledek obrázku pro pokemon fighting flyer wikia

Falkner je charakter objevit se  původní seriii , který je vůdce gymnastiky Violet City v regionu Johto.Osobnost: Falkner respektuje  letajíci typy Pokémonů, s kým chce létat s na obloze. Během bitvy, Falkner pokusí získat výhodu pomocí otáček. Nicméně poté, co Ashovu Gym zápas, se rozhodl, aby se stal číslem jedna letajicich Pokémon trenér.

Související obrázek

 Johto Gym Leaders

Objevi se Pokemo Johtove cesty,Johto Liga mistrů,,Hlavní Quest

Výsledek obrázku pro pokemon fighting flyer wikia

Související obrázek

Výsledek obrázku pro pokemon fighting flyer wikia

Výsledek obrázku pro pokemon fighting flyer wikia

Ariel (Arielle) Arielle byl trenérem šestLedyba, kterého vyškolený k šíření pylu do jabloňového sadu pomocí píšťalku zdědila. Nicméně,Tým Raket vzlétla s jejím píšťalkou a Ledyba zmizel. S pomocí hrdinů, když viděla, že nepotřebuje žádnou píšťalku a podařilo se ji získat Ledyba zpět.

Ariel pokemony

 

Liza Charizard trenér v údolí  

 

Charcific  , který se stará o Charizardy, že tam žijí. Když potkala Ashe, Liza věděla, žemáCharizarda a tak se rozhodl, že ho požádat  Brocka a Misty  v případě, že by si přál, aby údolí Unkoví(Charicific). Ona také vypadá po Ashově charizard  když ji tam nechal pro trénink. Objevila se na třech epizodách po této pomoci Clair  , kamarádem z dětství, zastavte od zničeníDragonite dračí doupě  a později hodinky tělocvična bitva mezi Clair a popel pro Rising odznak.

Kančarla (Charla)

charizard

Clair je charakter objevit se v Pokémon: Hlavní Quest , který je Gym Leader Blackthorn City v regionu Johto. Ona je bratranec Lance, který se stal mistrem z regionu Johto a jeden z elitní čtyřky v regionu Kanto.

Dratini dragonair

Gyrados

Draonite

Kingdra

druddigon

 

Earl Dervi je hlavní Pokémon akademie, který také si užil tanec.Vzhledem k tomu, Brock viděl slečnu Priscelle líbil tanec nastoupil jistinu v něm.

Výsledek obrázku pro pokemon priscilla

 

Priscila učitělka děti,kteři se stanou trenéři,je tam Er Dervi který rád tančí. Slečna Priscilla učí děti základům akademie se stal trenérem.

Výsledek obrázku pro pokemon priscilla

 

Související obrázek

Zackie je studentem Akademie, který chtěl, aby se stal trenérem. Když  Ash, Misty a  Brock přišly, Zackie chtěl zachytit  Ashovo Pikachu, krádeže Ashovu  pokebal a hodil ji na Pikachu. Nicméně, on zachytil Bellsprout a aniž by dojem s tím, Zackie používali k bojitým raketáku . Po bitvě, Zackie viděl, že Bellsprout by mohl být dobrý Pokémon .

 

Výsledek obrázku pro pokemon priscilla

Trip

Trip pochází z oblasti Unova. Je trenérem pokémonů a začal u profesorky Juniper. Jeho prvním Pokémonem se stal Snivy. Vzhled Trip má světlé, bloňďaté vlasy až po ramena, ofinu a modré oči. Nejčastěji nosí své fialové tričko, tmavou mikinu s kapucí a oranžový kabát s kapsami. Také šedivé kalhoty s páskem, a modro-bílé boty. Vždy se sebejistě usmívá s takovým „povzneseným“ pohledem

První setkání s Ashem Trip se s Ashem poprvé setkal u profesorky Juniper, kde Ash začal svou další dobrodružnou cestu a Trip si přišel vybrat svého prvního Pokémona. Jak je uvedeno na začátku, jeho prvním Pokémonem byl Snivy. Když si Snivyho vybral, Ash ho vyzval na zápas - Snivyho proti Pikachu. Pikachu, protože ho zasáhl Zekrom, nemohl tak používat elektrické útoky a prohrál. Tím Tripovi zvedl sebevědomí A dál... Trip tvrdě trénoval a zápasil většinou na stadiónu, a tak se brzy mu vyvinul ze Snivyho Servine, také z jeho chyceného Pidovea se stal Tranquill. Brzy byl před Ashem napřed o spoustu vyvinutých pokémonů a jeden odznak. Když se setkali v dalším městě, tak Ash Tripa vyzval na zápas v Zápasovém klubu. V tomto zápase se Ashovi vyvinul Pidive na Tranquilla a Snivym porazil Tripova Servinea (Snivyho vyšší vývoj), ale Ash tento zápas prohrál. Po tomto zápase se opět rozešli a Trip si mezitím chytil Timburra a Vanillitea. Jejich třetí setkání bylo bez zápasu ve městě Castillia, kde Ash i Trip zápasili s trenérem stadionu Burghem (trenérem hmyzích typů). Do města nalezlo celé hejno Venipedeů, a město se jich potřebovalo zbavit. Trip přišel s nápadem že je všechny porazí, ale Burgh, Ash, Iris a Cilan s tím nesouhlasili a chtěli vypátrat příčinu přítomnosti těch Venipedeů. Jejich další setkání bylo před dalším městem, a to když si Iris a Ash dávali závod. Ash spadl ze stromu a dokutálel se do místa kde Trip právě Vanillitem chytal Palpitoada. Kvůli Ashovi ho Trip nechytil. Tripovi dal šampión oblasto Unova slib, že na něj počká až ho přijde vyzvat na zápas. Trip s Ashem si dali zápas, který skončil nerozhodně.

Trip je pokémonní fotograf. Fotí pokémony a zajímavá místa svým zeleným fotoaparátem. Má také přístroj – Xtransceiver, který mu slouží proto, aby zůstal ve spojení s Bojovým klubem.Trip byl představen v první epizodě Unovské ságy se jménem „In The Shadow of Zekrom!“ jako začátečnický trenér, který si k profesorce Juniperové přišel pro svého prvního pokémona. První zásada je dobře se rozhodnout, který to bude a Trip si vybral za svého nového partnera Snivy – travní typ. Chvíli poté, co mu byl přidělen jeho Poké ball, vyzval Ashe k zápasu. Když si Ash zvolil Pikachu, Trip byl překvapen, protože tento pokémon se v Unovském regionu nevyskytuje, a pokud, tak jen vzácně. Protože ale ztratil Pikachu svou elektrickou sílu, Trip rychle a snadno Ashe porazil.Trip se objevil také v desáté epizodě v Bojovém klubu, kde zápasil s Ashev v zápase pět na pět. Ashovi nabídl také plný zápas, který by znamenal, že by se utkalo v zápase všech šest pokémonů.Trip je pokémonní fotograf. Fotí pokémony a zajímavá místa svým zeleným fotoaparátem. Má také přístroj – Xtransceiver, který mu slouží proto, aby zůstal ve spojení s Bojovým klubem. 

TripTrip a Tranquill

Ash a TripTripův foťák

Trip

Cynthia

Cynthia je šampiónkou ligy oblasti Sinnoh. Nezaměřuje se na specifický typ pokemonů. Velice se zajímá o starobylé legendy Sinnoh a o její vznik. Také se snaží odhalit záměr Galakťáků (Teamu Galactic) a zabránit mu v něm. Cynthia je poprvé zmíněná členem elitní čtyřky Lucianem v epizodě „An Elite Meet and Greet!“ („Setkání elity!“), ale poprvé se s ní Ash setká v díle „Top-Down Training!“ („Vrcholový trénink!“), v kterém ji vyzval Paul na zápas a následně byl poražen jen za pomoci Cynthiinýho Garchompa. Dále se objevila v epizodě nesoucí název „Losing Its Lustrous“ („Třpytivá koule v ohrožení!“) a „Double Team Turnover!“ („Překvapivý zvrat!“). V této epizodě se snaží zabránit Galakťákům v jejich zlomyslných plánech. Dále se objeví v dílech „In Aiding the Enemy!“ („Na pomoc nepříteli!“), „The Needs of the Three!“ („Síla volání třech!“), „The Battle Finale of Legend!“ („Zápasové finále legend!“) a „An Old Family Blend!“. Naposledy se objeví v posledním díle DP „Memories are Made of Bliss“. V něm je viděna v televizi při zápasu s Flintem, kterého těsně poráží a obhajuje tak titul šampiónky. 

Ve hře Ve hře Diamond, Pearl a Platinum není jen nečinnou šampiónkou. Hráči pomáhá překonat různé úseky hry a podobně jako v seriálu bojovat proti Teamu Galactic. Když už se probojujete až k ní, budete muset čelit těmto pokemonům: Ve hrách Diamond, Pearl: Gastrodon (Lv. 60), Roserade (Lv. 60), Spiritomb (Lv. 61), Milotic (Lv. 63), Lucario (Lv. 63). Garchomp (Lv. 66). Ve hře Platinum (1. zápas): Roserade (Lv. 58), Togekiss (Lv. 60), Spiritomb (Lv. 58), Milotic (Lv. 58), Garchomp (Lv. 62), Lucario (Lv. 60). Ve hře Platinum (2. zápas): Spiritomb (Lv. 74), Roserade (Lv. 74), Milotic (Lv. 74), Lucario (Lv. 76), Garchomp (Lv. 78), Togekiss (Lv. 76) Cynthia se dokonce objevuje i ve hře Black a White. Zde není šampiónkou, ale rekreantkou ve městě Undella Town. I zde jí můžete vyzvat na zápas. Budete zápasit proti: Braviary (Lv. 75), Eelektross (Lv. 75), Milotic (Lv. 75), Garchomp (Lv. 77), Lucario (Lv. 75), Spiritomb (Lv. 75)

Elm

Profesor Elm je profesorem v oblasti Johto. Trenérům dávý tyto pokémony: Totodile, Cyndaquil a Chikorita. Studoval u profesora Oaka a snaží se ho v jeho vědeckých úspěších překonat. Je zapomnětlivý a roztržitý, asi protože je pořád ponořen do svých knížek Je celkem mladý. Má krátké hnědé vlasy, na očích brýle. Stejně jako profesor Samuel Oak nosí laboratorní plášť a pod ním má modro-zelenou košili. Kalhoty mají tmavší odstín zelené, na nohou má hnědé boty. V kapse má několik papírů, které mu občas padají

Kris

Kris je jednou ze dvou hratelných postav ve hře Pokémon Crystal. Na začátku hry si může hráč zvolit, jestli chce hrát za chlapce (Ethan) nebo za dívku (Kris). Svou postavu si může pojmenovat dle libosti. Vzhled:Kris má tmavě modré vlasy (na některých obrázcích mají zelený nádech) svázané do dvou culíků a modré oči. Nosí růžovou halenku, bílou bundu a žlutočerné kraťasy. Na hlavě má žlutou čapku a na krku jí visí Pokégear. Ve hře: Ve hře má Kris následující úkol – stát se nejlepší trenérkou pokémonů ze všech. K tomu jí dopomůže pokémon, kterého si na začátku zvolí. Jaké další pokémony bude mít, záleží jen a jen na hráčovi. Postupně musí porazit všech 8 trenérů stadionů v oblasti Johto a po nich Elitní čtyřku (Elite Four), tady to ovšem nekončí, jelikož pak může navštívit oblast Kanto kde může bojovat s dalšími 8 trenéry stadionů a nakonec porazit i šampiona Reda, který sídlí na Stříbrné hoře (Mt. Silver). Během této cesty se také musí snažit pochytat co nejvíc pokémonů. Též musí bojovat s Rakeťáky a se svým úhlavním rivalem. Zajímavost V anime seriálu se objevuje postava jménem Marina, jejíž vzhled byl inspirován právě Kris.

 

Flint Boulder

Flint Boulder je otcem Brocka Boudera. Oba se poprvé objevují v páté epizodě s názvem "Zápas v Cínovém městě". Byl to on, kdo Ashe zavedl na stadion a byl to on, kdo pomohl Pikachu poměrně "bizardně" zesílit, když napoprvé prohrál. Podruhé už měl Ash vítězství na dosah, ale zápas přerušili jeho mladší sourozenci. Ash se do Brocka vcítil a Pikachu odvolal. Trenér odešel a pokračoval v cestě, když vtom k Ashovi doběhl Brock, přinášejíc mu odznak. Trenér ho přijmout zprvu nechtěl, ale nakonec ho Brock přemluvil. Nechtěl by s pokémony zápasit, nýbrž je chovat. Pak se ovšem objevil jeho otec, který se konečně po letech ukázal. Dovol Brockovi jít za svým snem. Flint se sám ujal trénování na stadionu.

 Flint je trenér specializující se na Kamenné typy pokémonů. Je to otec Brocka, Forresta a osmi dalších dětí. Dále je manžel s Lolou. Flint se poprvé objevil v epizodě „Zápas v Cínovém městě“. Ash a Misty se setkali s Flintem před vstupem do Cínového města, kde prodával suvenýry a kameny. Ash se mu chlubí s jeho cílem, stát se mistrem pokémonů, ale Flint mu řekl, že by musel porazit Brocka, vůdce Stadionu v Cínovém městě. Po utkání Ashe s Brockem, které prohrál, si promluvil s Ashem o Brockovi. Flint ho vzal do Brockova domu a odhalil mu, že má devět mladších sourozenců, o které musel stále pečovat, protože jeho otec je opustil, aby se stal Pokémoní trenér. Flint se rozhodl pomáhat Ashovi v jeho bitvě proti Brockovi a poradil mu, aby se jeho Pikachu nabil v nedaleké vodní elektrárně. Po bitvě s Brockem, po které mu Brock dal odznak, se ukázal prodejce suvenýrů a odhalil, že je Brockův otec. Flint selhal v tom, aby se stal slavný trenér a nemohl čelit Brockovi a jeho sourozencům. Jak Brock opustil domov, přenechal Flintovi starosti o sourozence a stal se vůdcem rodiny a stadionu. Flint se setkal znovu s Brockem ve speciální epizodě „A Family That Battles Together, Stays Together!“, kdy se vrátil do Cínového města po cestování skrz Kanto, Johto a po Pomerančových ostrovech. Brock huboval Flinta za to, že zanedbává Cínový stadion. Flint mu vysvětlil, že je to proto, že se vrátila Brockova matka, která ho dokázala porazit a dostala tak titul Trenéra stadionu a přeměnila stadion na vodní. Lola a Flint měli odvetné utkání pro titul Trenéra stadionu, které prohrál. Naštěstí byl Brock schopný porazit jeho matku a pak se Flint a Lola rozhodli, že se stadion bude specializovat na kombinaci vodních a kamenných typů. Právě Flint dal Brockovi jeho prvního pokémona, Onixe, k jeho narozeninám. 

Lola Boulder

Lola Bouder Trenérka vodních pokémonů 

Lola se specializuje na vodní pokémony. Je matkou Brocka, Forresta a dalších osmi dětí. Spolu s Flintem jsou manželé.Od nedávna byla Trenérkou stadionu v Cínovém městě, kde rozdávala vyzívajícím trenérům, kteří ji porazili, Kamenný odznak.Lola je manželkou Flinta a má deset dětí. Flint jednou odešel, aby se stal mistrem pokémonů a nikdy se nevrátil. Nějaký čas po tom se Lola vydala cvičit Pokémony a všechny práce, sourozence a stadion, zůstali na Brockovi. Jeden z Lolainých koníčků je zdobení.Ve speciální epizodě „A Family That Battles Together, Stays Together“ se vrátil Brock do Cínového města po procestování regionů Kanto, Johto a Pomerančových ostrovů a zjistil, že se Flint vyhýbal jeho povinnostem Trenéra stadionu. Flint mu vysvětlil, že Stadión byl na mizině, protože se vrátila Lola. Lola totálně vymalovala stadión uvnitř i vně a nasadila spoustu keřů a stromů. Lola také naplnila stadión vodou.Brock se vrátil domů a Lola zdůraznila, že Vodní pokémoni jsou lepší než Kamenní. Brock požadoval, aby mu Flint řekl, jak se to stalo a Flint mu odpověděl, že nemůže ignorovat svou manželku.Lola se také krátce objevila v epizodě „Grating Spaces”.

Galen

Galen - japonsky v originále „Guijeau“, je zlým asistentem piráta, nebo kapitána jménem Phantom. Má hnědé vousy a středně dlouhé vlasy. Na hlavě nosí modrý šátek s phantonovým, vodním, bílým znakem. Podrobný popis Tato postava se vyskytuje až v devátém filmu pod názvem: Manaphy, princ moře a Pokémon Ranger (Pokémon ochránce), původní anglický název je Pokemon Ranger and the Temple of the Sea. Hraje tam vedlejší roli ve filmu a vyskytuje se v části, kde byl přes Phantoma objednaný zaútočit na skupinu, která se vracela svojí cestou pěšky do obytného vozu, v této části byli napadeni Galenem a jeho Beedrillama, kteří zaútočili na ně bahenní bombou a ostrou střelou. Ale Pikachu od Ashe vzoroval těmto útokům, požil bleskový útok jako obranu. 

Solidad


Solidad je pokémonní koordinátorka z Cínového městaJejí první objev byl v epizodě „May, We Harley Drew'd Ya”. Bylo odhaleno, že porazila Drewa v jeho vůbec první soutěži, která způsobila jeho rozčílenost. 
Solidad také bojovala proti May v Kanto Grand Festivalu, který vyhrála. V zajímavém srovnání, May po porážce od Solidad je také naštvaná. 
Solidad je moudrá a má úctu k May a Drew. Naposledy je známo, že cestovala v regionu Johto a v episodě „Vítání hrdinů!” se objevila spolu s Harleym a Drew, když se dívali na May v televizi na Wallacově poháru.

SolidadSolidad vyhrává Kanto Grand Festival

 

 Nando

 Nando je potulný zpěvák, který se těší z hudby a  svou zlatou harfu nosí vždy při sobě, která je zformována jako Mew. Během bitev se chová klidně a dává přednost dávat rozkazy bez křiku a důrazem na to, aby jeho příkazy byly více zdvořilé. Jeho premiérový objev byl v epizodě „Žádný učený z nebe nespadl!“. Tehdy byl zmatený kvůli rozhodnutí stát se trenérem nebo koordinátorem. Bojoval s Ashem i Dawn s jeho Budew, který se během jeho bitvy s Ashem vyvinul v Roselii. Po bitvě se Nando rozhodl stát pokémonním trenérem stejně jako koordinátorem. 
Později znovu objeví v epizodě „Tajná sféra vlivu!“, kde je falešně obviněn a následně zatčen místo Jessie, Jamese a Meowth za ukradení Adamantové koule. 
Nando se také objevil v epizodě „Dawnin neúspěch!“, kde vstoupil do Hearthomeské soutěže, kterou nakonec vyhrál. 
Po delší pauze se pak objevil v epizodě „Divočina s Piloswinem!” vedle Kennyho v Marianově zpravodajských novinkách o koordinátorech.
Po dlouhé nepřítomnosti se znovu ukazuje v epizodě „Last Call, First Round!“ jako účastník Sinnohského Grand Festivalu. Rychle se dostal mezi nejlepší čtyřku. Následně pak bojoval se Zoey se svou Lopunny a Kricketune. Dokonce svými kombinacemi zapůsobil i na Fantinu, ale Zoey neporazil. Ve stejné epizodě „Coming Full Festival Circle!“ ho můžete spatřit, jak hraje na nástroj. Krátce se objevuje také v posledním kole Grand Festivalu, kde se rozhoduje mezi Dawn a Zoey. Následně pak odchází soutěžit na Konvalinkovou konferenci.  

NandoNando se rozhodl soutěžit i zápasit

Nandovy odznakyNando zápasí proti Dawn

Školní Kid je trenér Class představil v Generation II jako školáci . Generation III , ženské varianty se začaly objevovat a třída změnila jméno genderově neutrální. Jsou prezentovány jako děti nesoucí školní tašky.

Školní KidGSCspriteŠkolní Kid (M) RSEspriteŠkolní Kid (F) RSEspriteŠkolní Kid (M) DPPtspriteŠkolní Kid (F) DPPtspriteŠkolní KidHGSSspriteŠkolní Kid (M) BWsprite

Školní Kid (F) BWsprite