Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paul/Barry/Trip

4. 3. 2015

 

Paul je pokémonní trenér z regionu Shinnoh a narodil se ve městě Veilstone. Jako pokémonní trenér je velice zkušený a procestoval napříč oblastmi Kanto, Johto, Hoenn a Shinnoh. Během Pokémon: Diamond & Pearl (Diamant a Perla) začíná cestovat světem Shinnoh, kde se setkává s Ashem a začíná s ním zápasit. Paul je obvykle tichý, vážný a jeho krutost je často postavená vedle sebe proti veselé, ambiciózní osobnosti a jeho pozdějšího rivala Ashe. Paul cítí, že Ash je slabý trenér a on sám vyvíjí pokémony jenom proto, aby uspěli v zápasech. Paul ignoruje Ashovy řeči o tom, jak miluje pokémony. Na druhé straně, Ash má zase slabou nenávist vůči Paulovi, kvůli jeho lhostejnosti k pokémonům. Ať tak nebo onak, Ash přiznává, že Paul je silný trenér, ale považuje ho za stejně dobrého jako je on. Paulova jediná špetka úcty k Ashovi byla v epizodě „Pyramidální záležitost“, kdy se překvapeně dozvídá, že Ash porazil Brandona v bitvě předtím. Paul vždy kontroluje jeho nově chycené pokémony v pokédexu, aby zjistil, jaké útoky ovládá a jak je silný. Nenávidí slabé pokémony, protože nevyhrávají v pokémonových zápasech. Paul věří, že vytváření pout mezi trenérem a pokémonem je zbytečné a proměňuje je v lenochy. Paul také rád chytá nějak zvláštní pokémony, jako byl třeba Chimchar, kterého pak pro jeho neschopnost vypustil. Jako osoba je velmi necitlivý až dokonce brutální, zvláště v bitvách. 
PaulPaul někdy dává své pokémony k jeho bratrovi Reggiemu pro dočasný trénink a jako hlídače, jak bylo viděno v epizodě „Strategie ztracené trenérky!“. 
„Pyramidální záležitost“ byla důležitá epizoda, která odhalila moc o Paulově motivaci jako pokémonní trenér a více o jeho vlastnostech. Když byl Reggie toulající se pokémonní trenér, on a Brandon spolu zápasili a Reggie prohrál, jak bylo ukázáno v této epizodě. Reggieova prohra s Brandonem způsobila Paulovu neoblomnost a sílu v bitvě. Tato prohra je také to, co způsobilo Paulovu špatnou a necitlivou osobu. Namísto toho, aby se Reggie zahanboval z prohry, tak to hodil za hlavu. Paul toto nepřijal a byl ze svého bratra zklamán. Paul vyzval Brandona k plné bitvě v nadějích, že by mohl být schopný udělat to, co jeho bratr nedokázal. Ať tak nebo onak, Paul nebyl schopen porazit Brandona. 
Na začátku se předpokládalo, že je Paul začátečnický trenér. Později se však ukázalo, v epizodě „Vrcholový trénink!“, že už cestoval skrz Katno, Johto a Hoenn regiony a tam se zúčastňoval Ligových Šampionátů před vrácením se do Sinnoh. Jeho první cesta ho zavedla do Kanta, od kde začal svou pokémonní cestu. 
Ačkoli Paul nalézá většinu Ashových pokémonů slabých, přesto ukázal specifický zájem o jeho Pikachu. Paul je také rozhněvaný kvůli tomu, že Ash kritizuje jeho metody cvičení jeho pokémonů. 
Paul se zdá, že cítí lhostejnost k Dawn. V epizodě „Já to taky dokážu!“ dokonce nezná ani její jméno. Paul ukazuje taky mírný respekt stejně jako odpor směrem k Brockovi, pravděpodobně proto, že Brock podporuje Ashův pohled na pokémony. Paul prokazuje úctu ke starším osobám, jako je třeba profesor Rowan, Cynthia anebo Sestra Joy. 
Reggie navrhl Paulovi i Ashovi, aby se utkali v plném zápasu a změřili si své síly. Tuto bitvu provedli v epizodách s jmény „Velký zápas začíná“ a „Vývojová strategie“. Navzdory tomu, že se Ashův Chimchar vyvinul v Monferna, Paulova strategie Ashe zaskočila a byl poražen se ztrátou dvou Paulových pokémonů.

PaulPaul a Ash

PaulPaul, Ash, Dawn, Brock a Rowan

 Paul a ReggiePaul a Elekid

                                                

Barry je vracející se osoba v seriále pokémon. Jeho premiérový objev byl v epizodě „Bouřlivý boj s Barrym!“. 
Barry je hyperaktivní osobnost. Obdivuje Paula a jeho výcvikové metody a chce být stejně silný jako on. Jeho špatná vlastnost je extrémní netrpělivost, jak je vidět hned v jeho první epizodě. Když vběhl do Ashe, požadoval od něj velký peněžní obnos jako náhradu škody do deseti sekund a dokonce odpočítával čas na jeho Pekétchi. Stejně jako Paul, Barry má taky takový zvyk chytat jen silné pokémony. Naštěstí se, na rozdíl od Paula, o ně stará stará. 
Ještě jak oba žili ve městě Twinleaf, Dawn podporovala Barryho, ale pro její smůlu, on si jí nepamatuje. Barry poznává jenom Ashe, Brocka a Dawn kvůli zápase v Sinnohském Dvojitém zápase s Paulem. Barry pak vyzval Ashe, aby mu ukázal, že jeho výcvikové metody jsou špatné, ale Ash vyšel ze zápasu jako vítěz. 
Poté, co Ash porazil Barryho, Barry zůstal sledovat Ashe v bitvě proti Fantině v epizodě „Nelehký zápas!“. Barry si při tom zápase uvědomil, že je jeho technika vynikající. 
Barry zůstává se skupinou ještě další epizodu a pak odjíždí cvičit na ostrov Iron. Znovu se ale objeví v epizodách „Kam se poděl náš klid?“ a „Světu hrozí rozvaliny!“ na ostrově Iron. Objeví se také v epizodě „Zastavení ve Jménu Lásky“, kde vstupuje do turnaje v ping pongu. V epizodě „Buď upřímný ke svému pokémonovi“ prohrává. Tam bylo také odhaleno, že on a Dawnin rival, Kenny, byl jeho dobrý přítel. On se také objevuje v epizodě „Staří soupeři, nové kousky“, kdy se dívá na Dawn a Kenny v soutěži v Tatsunamském městě.

BarryBarry

Barryho odznaky