Jdi na obsah Jdi na menu
 


May a Max/Dawn

3. 3. 2015

May

Hoenn je Mayin domovský kraj. May se zde narodila a vyrůstala s mladším bratrem Maxem jako dcera trenéra stadionu Normana a Caroline. Když dospěla věku deseti let, vydala se na cestu trenérky pokémonů. Měla dostat startovního pokémona od profesora Birche, ale od jeho asistenta se dozvěděla, že má nějaké problémy a je mimo laboratoř. May se rozhodne za ním vydat. Najde profesora Birche na stromě, kde se schovává před divokými . May ho více méně zachrání a zeptá se, jestli už může dostat svého startovního pokémona. Profesor odmítne s tím, že hledá nemocného Pikachu, který patří jednomu trenérovi. Pikachu blouzní a pokud se mu včas nedostane lékařské pomoci, může i zemřít. May se vydává s profesorem pikachu hledat. Brzy ho najdou a May zjistí, že patří jednomu mladému odhodlanému trenérovi jménem Ash Ketchum. Když už konečně Pikachu zachrání, objeví se Rakeťáci a Pikachu ukradnou. Všichni jsou bezradní, ale Pikachu se probere a Rakeťáky odpálí svým bleskovým útokem. Přitom bohužel, stejně jako Misty, zničí její kolo. Všichni se vrátí do laboratoře a May si vybere svého prvního pokémona. Stane se jím Torchic. Poté se společně s Ashem vydává na cestu pokemonu. 
Tak začíná seriál Advanced!/Pokračujem! kde je May jednou z hlavních postav .May poté putuje a Ashem, Brockem a Maxem cestuje krajem. May se rozhodne, že nebude zápasit na stadionu, ale raději bude koordinátorkou. Cestou si chytá spousty pokémonů. Společně s nimi začal vyhrávat i stuhy. Nakonec získala 5 stuh ze soutěží a díky tomu se mohla účastnit velkého Grand Festivalu, obrovské soutěži těch nejlepších koordninátorů. vyhraje proti silnému trenérovi Drewovi. V dalším kole porazí ještě silnějšího Harleye. Nakonec však v semifinále prohraje s velmi silnou Solidad.

V Sinnoh May je trenérka pokémonů a kamarádka Ashe, Dawn a Brocka. Setkala se s nimi ve městě, když měli Ash a jeho přátelé namířeno na pokémonový zápas. Potkali se i podruhé a to, když se chystal Ash na další pokémonový zápas, tentokrát ale v jiné oblasti. Setkal se tam s dvěmi kamarádkami, a obě se účastnili pokémonového zápasu. Zároveň se účastnila i Dawn. Všichni čtyři postoupili do dalšího kola a Dawn se dostala do finále proti kamarádce May. Dawn ji nakonec porazila, a tím dostala svůj druhý odznak ze soutěže. Potom ale May musela odjet zpět domů, tak se rozloučili a May následně odjela.

May je desetiletá koordinátorka cestující s Ashem v několika sériích. Její cíl je soutěžit na pokémonních soutěžích a vyhrávat stuhy a Grand Festival z jiných regionů. May cestovala skrz regiony Hoenn a Kanto s Ashem, Brockem a jejím menším bratrem - Maxem. May je dcerou Normana a Karolíny. Svou cestu začínala s jejím prvním pokémonem Torchicem, který jí byl dán profesorem Birchem. 

May je mladá koordinátorka, která miluje nakupování a jídlo. Svou lásku k jídlu má jako většina hlavních postav. Její nejoblíbenější jídlo jsou těstoviny. Když jí někdo zrovna krade stravu, bývá rozzuřená od hlavy k patě! Ačkoliv je někdy rozhněvaná, hlavně když debatuje s jejím bratrem Maxem, její povaha je spíše příjemná a optimistická. Třebaže se někdy ke svému bratrovi nechová někdy moc pěkně, nepochybně ho má ráda a dokazuje to tím, že se o něj pečlivě stará. 

May miluje rozkošné pokémony, blýskavé techniky. Někdy napomáhá lidem s romantickými problémy. Dále miluje svůj Pokéblok s recepty, které sama vymýšlí, včetně receptů s názvem „Mayino purpurové překvapení“ a „Mayino růžové překvapení“ (japonsky - Haruka's Delicious and Haruka's Delicious 2). Jediní, kým tento recept chutnal byl Munchlax a Jessie. 

Poprvé, když vystoupila v seriálu jsme se dozvěděli, že neměla ráda pokémony a starala se jen o to, aby mohla cestovat. Každý člověk by očekával, že bude chtít jít ve stopách svého taťky, známého Stadiónového leadra Normana. Vše se změnilo, když v epizodě „All Things Bright and Beaitifly!“ viděla pokémonovou soutěž a rozhodla se stát koordinátorem. Ačkoliv zpočátku nevěděla o pokémonech a jejich útocích, cestou s Ashem, Brockem a Maxem postupně získávala zkušenosti a brzy se stala talentovanou koordinátorkou. Její schopnosti byly vyobrazeny na Grand Festivalu v regionech Hoenn a Kanto. 

Během její cesty nalézá svého rivala jménem Drew, zkušeného a někdy domýšlivého koordinátora, který byl její inspirací, aby více rozvíjela své schopnosti a aby se mu přinejmenším vyrovnala. Další její rival je Harley, nádherný muž, který udělá vše, aby May porazil. V Kanto Grand Festivalu se May utkala proti Solidad, zkušenému koordinátorovi, se kterým prohrála v semifinále. May vlastní Soutěžní Pas v regionech Hoenn, Kanto a Johto. 

May se znovu objevila od epizody „Přihlašte se do soutěže!“ do „Dívčí strategie!“ při účasti na Wallacově poháru vedle Ashe, Dawn a Zoye. Během této doby nosila svojí Emeraldovou verzi její výbavy. May se dostala až do finále Wallacova poháru, ale těsně před koncem byla poražena Dawn.

 

Mayin amulet splněných přání

Hoennské stuhy MayMayiny stuhy z Kanta

                                                         

Max

Max je synem slavného Gym Leadera Normana. Pochází z Pettalburg City. Cestoval společně se svou sestrou May, Ashem a Brockem, aby poznal co nejvíc Pokémonů a co nejvíc se o nich naučil. Max vidí ve svém otci vzor a chce se jednou také stát Gym Leaderem. Ze začátku se vždycky vysmíval Ashovi a zpochybňoval jeho metody, ale později v něm poznal skvělého trenéra. Vždy, když Brock přiběhl k nějaké holce, Max ho vzal za ucho a odtáhnul pryč.

Max je mladý, sedmiletý chlapec cestující spolu s Ashem. Max je dosud jediná hlavní postava, která nebyla pokémoním trenérem a nevlastnila žádného pokémona během Advanced sérií. Max je mladší bratr May a syn Normana, trenéra Stadionu Patalburgském stadionu, a Karolíny. 

Max je chytrý, spoléhající se většinou na knihy než na aktuální zkušenosti. Bývá taky často vzrušený a šťastný, když vidí útočit pokémona dobře známým útokem, například zpívání Jigglypuffa. Max, jakoby to odkoukal od Misty, tahá Brocka za ucho, kdykoli vidí pěknou ženu. Často ukazuje napětí mezi ním a jeho starší sestrou May. 

Max je jedinečná hlavní postava, která věděla o Ashovi dříve, než ho doopravdy potkala. Max sledoval Střibrnou Konferenci a videa, kde ho spatřil. Když najednou šel do stadionu zjistit, kdo to tam dělá hluk, byl překvapen, že vidí právě Ashe. Po skončení zápasu Ashe a Normana se rozhodl, že bude s Ashem cestovat spolu s jeho sestrou May. Maxův obdiv byl viděn v několika příležitostech, ačkoli jeho otce obdivuje ještě víc. 

Otázka Maxova prvního pokémona byla několikrát zmíněna zatímco cestoval Hoennem. Mezi Hoennskými startery se zdá, že by si zřejmě vybral Treecko, podle toho, co řekl May. Ať tak nebo onak, v „Having a Wailord of a Time!“ spekuluje, že by příjmul cokoliv. Na konci epizody uvedl, že je šťastný, že už ví, kdy začne jako trenér. Max se nakonec setkal s jeho budoucím partnerem, oslabeným Raltsem v „Do I Hear a Ralts?“. Max chtěl ukázat, že je zodpovědný a přinesl jej do Pokémonského střediska s malou pomocí Ashovy Glalie jménem Snorunt. Když se na konci jejich cesty rozdělili, slíbili si, že se znovu setkají. 

Přestože zatím nevlastní žádné pokémony, rád se kamarádí s různorodými pokémony při jeho cestování, jako jsou: Poochyena, Jirachi, Deoxys a Shuppet v epizodě „Také This House and Shuppet“. Max si také příležitostně půjčuje Mayina Munchlaxe, jako to bylo v „Off the Unbeaten Path!“, kdy potřeboval pokémona, se kterým by se mohl účastnit Orienteeringské soutěže. 

Navzdory toho, že Max není pokémoní trenér, byl už v několika bitvách. V „Gonna Rule the School“ strávil eden den v Roxannině trenérské škole, kde bojoval s Poliwagem proti Magby. V epizodě „Candid Camerupt!“ si půjčil Ashova Corpishe v boji proti Winstratské rodině. 

Max je podobný Ritchiemu v jeho nedostatku popularity ve světě fanoušků. Bylo to uvedeno při mnoha příležitostech, kvůli nedostatku pokémonů, které vlastní, tj.0. 

Na konci Advancet Generation May oznámila, že si přeje cestovat do Johto sama. To zpočátku Maxe naštvalo, ale Ash mu dal slib, že si mezi sebou dají zápas, až se stane trenérem. Max tak zůstane v Petalburgském městě, kde se bude starat o pokémony ve stadioně. Max dostal pak jen dvě příležitosti dostat se znovu do seriálu od jeho odjezdu. Bylo to při krátkém objevení se před televizí při sledování Wallacova poháru. 

Pokémoni

Max

 

Kvůli tomu, že ještě není trenér, není schopný cvičit jeho vlastní pokémony. Toto ho ale nezastavilo a přátelí se s buď divokými nebo půjčenými pokémony. Kdykoliv zápasil s pokémony, spoléhal na obranné techniky jako je Protect (Chránění). 

 

                                                          

Dawn

Dawn - japonsky v originále ヒカリ „Hikari“, je veselé, kladné a hlavně milé povahy. Základní popis.Je dcerou své matky jménem „Johanna“ a také začáteční pokémonní koordinátorkou. Má zhruba věk: 10 let. Po setkání s Ashtonem Ketchumem a Brockem Boulderem, se rozhodla dál jít jejich společnou cestou, za účelem poznávat nové dobrodružství a hlavně získávat hodně nových zkušeností, které Brock a Ash rozhodně už mají a plně jí v tom podporují Popis ze seriálů Na začátku měla také kolo, ale taktéž jako u Misty a May, kdy Ashův Pikachu pokaždé každé kolo zničil svým bleskovým útokem, kolo od Dawn dopadlo rovněž stejně, ale s výjimkou se nijak na začátku Ashovi o tom nezmínila, až do uplynutí 30 dílu seriálu Diamant a Perly, od doby kdy se to stalo. Na úplném začátku v prvním dílu seriálu plánovala vzít velký kufr plnýho oblečení, ovšem její matka jí ten kufr nechala doma, řekla že je nepraktická a že jí stačí skromně jedno oblečení a podobně. Johanna dala především Dawn svou první stuhu, kterou ona získala jako koordinátorka při účasti, kterou pak Dawn měla pro štěstí při dalších svých soutěžích. Poprvé se Dawn ještě nepovedlo získat první stuhu, byla to její první soutěž, které se teprv účastnila společně s Ashem a Brockem. Zde právě se stal Zoey jedním z jejich nejbližších přátel po soutěži, a je jedním kdo skrz těžkých časů jí pomáhá. Po rozhovoru s Johannou, pi první strátě ji Johanna říká, nespoléhej se na mě, ale spoléhej se především na přátelé.

 Popis od norbo.Dawn je kamarádka Ashe a Brocka. Dawn sbírá stuhy se svými pokémony (Piplup, Pachirisu, Buanery, Mamosvajn, Ambipom) Dawn se chce stát nejlepší koordinátorkou Pokémonů a Ash i Brock jí vtom podporují a pomáhají jí se zlepšovat. Downin kamarád Ash se chce stát nejlepším trenérem pokémonů a chce získat všechny odznaky a Dawn zase všechny stuhy, Brock vždy když dojdou do pokémonového střediska, tak se vždy zamiluje do sestry Joj, a nebo do policistky Jeny. Dawnina matka čeká doma na Dawn, až se vrátí domů a sleduje Dawn v televizi když má soutěž o pokémonovou stuhu (na soutěžích Dawn kupuje na pokébally pečetě, které dělají Pokémonům hezčí výstup z pokéballu). Dawn je velice dobrá, ale má velkou konkurenci na všech soutěžích. Dawn a ostatní pořát otravjí „RAKEŤÁCI“ - Jessie se převléká a soutěží na pokémonových zápasech koordynátorů.

Dawn je desetiletá pokémoní koordinátorka, která cestuje skrz region Sinnoh s Ashem a Brockem. Její cíl je stát se nejlepší koordinátorkou, jako její matka Johana. Její první pokémon je Piplup, kterého přijala od profesora Rowana v prvním díle série Diamant a Perla. 

Dawn začala svou cestu s jejím Piplupem. Na rozdíl od May věděla, že se chce stát koordinátorkou. Po setkání s Ashem a Brockem se rozhodla s nimi cestovat a naučit se jejich triky a zkušenosti. Jako Ash, i Dawn má zřejmě štěstí na legendární pokémony, jako je Mesprit, kterého viděla na začátku její cesty v epizodě „Dívčí dobrodružství začíná!“. Při její první soutěži v epizodě „Setkání s protivníkem!“ prohrála, ale její matka jí dala ponaučení, ať spoléhá na její přátele a bude vše dobré. Nakonec, v její druhé soutěži vyhrála těsně s jejím kamarádem z dětství, Kennym, a získala tak svou vůbec první stuhu. 

V epizodě „Dawnin neúspěch!“ soutěžila v Soutěži v Hearthomeském městě, kde se nedostala ani do druhého kola. Dělá to z ní první hlavní postavu, která se nedostala do

druhého kola. V epizodě „Týmový šok!“ se jí to stalo podruhé za sebou. Toto značně změnilo Dawninu postavu. Předtím než se jí to stalo, byla Dawn jen málo kdy viděna, jak se připravuje na soutěže. Po druhém zklamání jí to velmi ranilo a nevěděla si rady a v epizodě „Díky za vzpomínky!“ byla velmi rozčílená. Potom se začala znovu dostávat do kondice a znovu získala sebedůvěru po boji proti Maylene v „Překročení bitevní linie!“. Dawn se začala více snažit a nakonec byla schopná tyto neúspěchy zažehnat v epizodě „Dívčí strategie!“, kdy byla schopná vyhrát důležitou soutěž na Wallacově poháru, kdy ve finále porazila May. Po soutěži v městě Celestic začala silně trénovat(episoda: „To je Zbroj! Rakeťácký stroj!“). Kvůli její tvrdé práci se jí podařilo vyhrát v soutěži v epizodě „Zápas napříč generacemi!“. V „A Breed Stampede!“ jí Mamoswine odmítal poslouchat. Navzdory toho se nevzdala a cvičila ho dále. 

Zatímco je jediná hlavní ženská postava, která nemá sourozence, tak má dva přátele z dětství, kteří se objevili v seriále, je to Kenny a Leona, z nichž oba jí někdy oslovují Dee Dee (japonsky: Pikari). Dawn byla proti tomu, když se Ash a Brock chtěli dozvědět, co tato přezdívka znamená. V seriále se zdá, že má radši Leonu než Kennyho. Kenny je její rival stejně jako Zoey. Zoey také pracuje jako její polo rádce, která jí pomohla zotavit se z její druhé porážky. Dawn se také zdá být přítelem z dětství s Barrym, když byla malá, a byla velmi rozčílená, když si jí Barry nepamatoval.

 

Charakter

Pro Dawn je důležitá důvěra a mít učesané vlasy :D. V japonské verzi se jmenuje „Daijobu!“ Její oblíbená fráze je „Nedělej si starosti“. May a Dawn mají sice hodně společného, ale např. May si ze začátku nebyla jistá sama sebou a Dawn si ze začátku zase moc věřila. 
Časem se naučila využívat strategie a techniky, které ji vedly ke vniku nových kombinací útoků, které před porotou vykazují obě důležité věci: sílu a vzhled. Vše začalo jen nepatrným cvičením, kdy Piplup použil svůj klovací útok a jeho zobák se čím dál víc zvětšoval a ukazoval tak svou sílu. Později začala kombinovat útoky jako je led a oheň. Tyto útoky však pokémoni zvládnou až po čase, takže to chtělo trénovat a trénovat!

Dawn

Dawn je mnohem odlišnější, než Ashovi dosavadní přátelé. Ráda se stará o její účes a vzhled. Když si myslí, že ještě není upravená, Ashovi a Brockovi se neukáže, až si myslí že je perfektní. To může být příčina, proč se rozhodne spát uvnitř stanu, zatímco jiní spí venku. Ať tak nebo onak, nakonec taky přespala venku s jinými v episodě „Slzy strachu!“. Pokaždé, když jí zabírá kamera, potřebuje moment k tomu, aby si učesala vlasy. V epizodě „Za zvuků zvonů!“ Dawn odhalila, že navrhovala obleček pro Buneary. V epizodě „Stylový příchod!“ si sama navrhuje několik obleků a nemůže se rozhodnout, který vybrat. Později na přehlídce Hearthomeské kolekce si navrhne krásné šaty sobě i Bunearemu. Dawn a její Buneary porotu ohromí a vzejde jako vítěz nejlepšího modelu. Dawn vlastní Soutěžní Pas pro region Sinnoh. 

Pokémoni

Od začátku její cesty má Dawn sklon být stejně rozkošná jako její první pokémon Piplup. Dawn se hluboce stará o její pokémony, zvláště o jejího startera, kterého ji věnoval profesor Rowan.