Jdi na obsah Jdi na menu
 


Octillery

29. 1. 2019

OctilleryVýsledek obrázku pro octillery

Octillery je Pokémon 2. generace Johto, typ vodní.Pevně chytí nic netušící oběť svými chapadly a pak ji omráčí úderem své tvrdé hlavy. Vyvíjí se z Remoraida.

Octillery - japonsky v originále „Okutan“, je vodní typ Pokémona (známý také jako „velká chobotnice“). 

Popis postavy 
Je to červený hlavonožčí Pokémon, podobný jako chobotnice. Má kulatou hlavu s velkýma, zakrytýma částečně dvěma očima. Na hlavě má zajímavě tvarované žluté kulaté dalo by se říct tvarem jako boule. Jeho dlouhá ústa připomínají rouru, která vše odsaje. Počet jeho chapadel je neskutečný, má celkem 8 chapadel, neboli noh, dva z nich využívá plně. 

Základní vlastnosti 
Octillery můžeme vyhledat v regionu Johto, Hoenn, Sinnoh, má číslo 224 v základním Pokédexu, číslo 175 v Johto Pokédexu a číslo 133 v Sinnoh Pokédexu. Jeho evoluce pokračuje pouze jen na druhý vývoj. První vývoj tohoto Pokémona je Remoraid, který se pak vyvíjí, dosáhne-li levelu 25 na Octillery. Octillery měří okolo 0,9m a váží asi 28,5kg, pohlaví 50% samiček, 50% samečků. 

Podrobné vlastnosti 
Octillery je mnohem silnější a větší, ovšem pomalejší, než jeho první forma Remoraid. Jeho chapadla jsou tak silná, že umí cokoli přisát a také umí ke všemu přilnout. 
Je to jinak uvolněný Pokémon, u divokého je vyjímka, v ohrožení stříká jed, kterým svojí kořist zcela znehybní, jeho chapadla tak můžou kořist dorazit. Dá se najít i v oceánech, nebo příležitostně i ve sladkovodních jezerech.

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony 
Je odolný proti ohnivým, vodním, ledovým, ocelovým typům, ovšem zase má slabost na elektrické, travní typy, stejně jako Remoraid.

Útoky které se umí naučit 
Octillery umí například tyto útoky: vodní zbraň, paprsek aurory, psychický paprsek, bublinový paprsek, ledový paprsek, hyper paprsek, signální paprsek.  Výsledek obrázku pro octillerySouvisející obrázekVýsledek obrázku pro octillery

Výsledek obrázku pro octillery

Související obrázek

Výsledek obrázku pro octilleryVýsledek obrázku pro octillery