Jdi na obsah Jdi na menu
 


MANTINE

25. 4. 2019

mantineVýsledek obrázku pro mantine

Mantine je Pokémon 2. generace Johto, typ vodní a létající.Při své majestátné plavbě se moc nestará o to jestli se k němu připojí REMORAID, aby ho očistil od zbytků.

Mantine - japonsky v originále „Mantain“, je vodní typ Pokémona (známý také jako „manta“).

Popis postavy
Mantine je svým rozměrem velký. Jeho pohled je jiný, než před vývoji v minulosti. Je mnohem větší, má širší ploutve, které mají na konci značení kruhovými vzory. Jeho zbarvení je také tmavší, jeho záda jsou tmavě modrá, společně získávají zvlněný vzhled při pohybu. Hlava je spojená s tělem dohromady, jeho část hlavy tvoří dvě převážně jeho dlouhá tykadla také tmavě modře zbarvená, oči černé, má přiměřeně velkou pusu, níže na jeho tělu jsou čtyři otvory, neboli štěrbiny. Posledním článkem je jeho jediný, vlající ocas zbarven do šeda. 

Základní vlastnosti 
Mantine se nachází v regionu Johto, Sinnoh, Hoenn, má číslo 226 v základním Pokédexu, číslo 202 v Johto Pokédexu, a číslo 141 v Sinnoh Pokédexu. Jeho evoluce jde pouze jednou fází: Mantyke se vyvíjí dál na druhý stupeň za pomocí Pokémona Remoraida, kterého má poblíž, až pak se vyvine na Mantine. Pokémon měří okolo 2,1m a váží asi 220,0kg, pohlaví 50% samiček, 50% samečků. 

Podrobné vlastnosti
Na rozdíl od skutečných mant, které můžou plavat jen zkrz vodu, tento Pokémon může doslova letět vzduchem, při dostatečně velkém zrychlení. Umí stoupat dost vysoko nad vodou svou hbitostí a rychlostí. Je většinou poddajný, žije převážně často ve velkých širých mořích, živí se mořskou potravou. 

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony 
Je odolný hlavně proti zemním, ale také proti ohnivým, vodním, bojovým, hmyzím, ocelovým typům, ovšem zase má slabost na kamenné typy Pokémonů, nejslabší je ovšem na elektrické typy. 

Útoky které se umí naučit 
Mantine umí například tyto útoky: psychický paprsek, signální paprsek, bublinový útok, nadzvukový útok, hlavový útok, křídlový útok, vodní puls, odráživý útok, akvamarínový prsten a podobně.Související obrázekSouvisející obrázek

Výsledek obrázku pro mantine

Výsledek obrázku pro mantine