Jdi na obsah Jdi na menu
 


LARVITAR

11. 6. 2019

larvitarVýsledek obrázku pro larvitar

Larvitar je Pokémon 2. generace Johto, typ kamenný a zemní.Krmí se půdou. Poté, co sní velkou horu upadne do spánku, aby mohl růst.

Je zemní (ground) a kamenný (rock) typ Pokémona Larvitar je prvním vývojovým stádiem, v Česku se vyslovuje [larvitar]. Je známý hlavně jako „larva“, nebo „dinosaurus“. Vznikl z kombinací slov „larva“ a „dinosaurs“, česky znamenající založený na „larvě“ a „dinosaurusovi“, nebo dá se říci ještě, že je založený na japonských slovech „yōji“ 幼児 „yōsei“ 幼生 a „kirai“ 嫌い, česky znamenající založený na slovech „mládě“, „larvy“ a „nenávisti“. Jeho evoluce jde postupně několika fázemi 1.Evoluce - Larvitar se nejprve za pomocí vyjímečného bonbónu, anglicky „Rare Candy“ s podmínkou na 30.úrovni, se vyvine dále na Pupitara. 2.Evoluce - Pupitar se zase nejprve za pomocí vyjímečného bonbónu, anglicky „Rare Candy“ s podmínkou na 55.úrovni, se vyvine dále na Tyranitara, který je již posledním ve vývoji. Popis postavy
Larvitar je především malé postavy, tmavozelený a plazivý Pokémon se skalnatou kůží. Má erekci páteře až na samotný vrch jeho hlavy, zakončený ve tvaru jeho velké špičky, která je zahnutá mírně dozadu. Dále má hranaté dva černé tvarem kosočtverce znaky na svém těle směrem k bříšku, a přední část jeho bříška je zajímavě zbarveno jedním velkým kosočtvercem barvy tmavě červené, kde uvnitř něj jsou dva tenké vodorovné proužky černě zbarvené, sloužící spíš jako jeho dekorace bříška. Oči má hlavně zbarvené do červené barvy a nahoře zarovnané rovnou čarou, kde na jejich rozích směřujíc dolů má černé čárkovité zbarvení, neboli mírně černě zbarvenou dekoraci očí, která svým dojmem připomíná malou čárku. Rovněž jeho pusa není nijak velká, klasicky pohledem malá jednoduchýho tvaru. Jeho ruce jsou zakrslé, tudíž nemají žádné konečky prstů ani končetiny, nohy ovšem má stehenního tvaru, dole končící rovněž bez prstů, ale každý koneček jedné nohy má vyjímečně zbarven do bíla, připomínající jako malou bílou špičku. Poslední částí tělíčka tvoří jeho zelený ocas, tvarem připomínající spíš jako podobu borovicové šišky svým rozevřením. Podrobné vlastnosti Je to obvykle klidný a vyrovnaný Pokémon. Kvůli jeho larvímu stadiu, jeho hlavní zájem se zaměřuje především na krmení. Má sklon k jídelní bohaté množství půdy, která je považována jeho přírodní schopností. Kdykoli je Larvitar spatřen, tak připomíná jako být viděný ve smyslu „krmení na půdě“. Obvykle často žije v horách, nebo vyjímečně i v kopcích, a někdy i v jeskyních. Hory v kterých oni žijou jsou obvykle i jejich potravou, jelikož se jedná o kamenný typ Pokémona, jednotlivý Larvitar tak může spořádat jednu menší horu už za pár týdnů. 

Základní vlastnosti 
Původní výskyt Larvitar se původně nachází v regionu Johto. 
Výška Měří okolo 60 centimetrů 
Váží asi 72,0 kilogramů 
Pohlaví 50,0% samiček, 50.0% samečků. 

Larvitar v ostatních jazycích - jak se vyslovuje ve světě 

Japonsky v originále se mu říká „Yogirasu“ ヨーギラス
Německy se řekne „Larvitar“ 
Francouzsky „Embrylex“ 
Korejsky „Aebeoraseu“ 애버라스

Údaje z Pokédexu
V základním Pokédexu má číslo 246.
V Johto Pokédexu má číslo 249.
V Hoenn Pokédexu má číslo381. 
V Unova Pokédexu má číslo 292. 

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony 
Je odolný nejvíce proti elektrickým (electric), jedovatým (poison), ale také proti normálním (normal), ohnivým (fire), létajícím (flying) a kamenným (rock) typům Pokémonů, ovšem má největší slabost na vodní (water), travní (grass), ale také na ledové (ice), bojové (fight), zemní (ground) a ocelové (steel) typy.

Základní útoky které se umí naučit 
Level 01 Kousavý útok, anglicky Bite, Typ: temný/fyzický, PP: 25, Síla: 60.
Level 01 Lstivý pohled, anglicky Leer, Typ: normální/status, PP: 30, Síla: 0.
Level 05 Písečnou bouři, anglicky Sandstorm, Typ: kamenný/status, PP: 10, Síla: 0.
Level 10 Pištící útok, anglicky Screech, Typ: normální/status, PP: 40, Síla: 0.
Level 14 Lstivý pohled, anglicky Leer, Typ: normální/fyzický, PP: 20, Síla: 70.
Level 19 Kamennou klouzačku, anglicky Rock Slide, Typ: kamenný/fyzický, PP: 10, Síla: 75.
Level 23 Děsivý pohled, anglicky Scary Face, Typ: normální/status, PP: 10, Síla: 0.
Level 28 Mlátivý útok, anglicky Thrash, Typ: normální/fyzický, PP: 10, Síla: 120.
Level 32 Temný puls, anglicky Dark Pulse, Typ: temný/speciální, PP: 15, Síla: 80.
Level 37 Návrat, anglicky Payback, Typ: temný/fyzický, PP: 10, Síla: 50.
Level 41 Drtivý útok, anglicky Crunch, Typ: temný/fyzický, PP: 15, Síla: 80.
Level 46 Zemětřesení, anglicky Earthquake, Typ: zemní/fyzický, PP: 10, Síla: 100.
Level 50 Kamennou břitvu, anglicky Stone Edge, Typ: kamenný/fyzický, PP: 5, Síla: 100.
Level 01 Hyper paprsek, anglicky Hyper Beam, Typ: normální/speciální, PP: 5, Síla: 150.

Výsledek obrázku pro larvitar

Související obrázek