Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kingdra

4. 4. 2019

 Výsledek obrázku pro kingdraVýsledek obrázku pro kingdraVýsledek obrázku pro kingdra

Kingdra - japonsky v originále taktéž „Kingdra“, je základním typem vodního typu Pokémona (známý také jako „mořský koník“), je to třetí stadium a vyvíjí se za pomocí dračího kamene (Dragon scale).
Popis postavy
Je to velmi silný a nepolapitelný Pokémon - mořský velký dračí koník vodní podstaty, který je zbarven světle modře. Jeho hlavu tvoří hlavně dlouhé ústa, má červené oči a ocas má spirálovitě stočen. Voda mu dodává značnou sílu a energii.
Základní vlastnosti 
Kingdra se nachází většinou v regionu - Johto, Hoenn, má číslo 230 v základním Pokédexu, číslo 192 v Johto Pokédexu. Jeho evoluce jde postupně několika fázemi: Horsea se na 32.úrovni vyvine na Seadru a ten zas pomocí dračího kamene se dál promění na Kingdru. Měří okolo 1,8m a váží asi 152,0kg.
Podrobné vlastnosti 
Tento Pokémon žije většinou pod vodou a to v jeskyních ve velmi extrémních hlubinách oceánu v neobydlených místech. Za těchto velmi těžkých podmínek by zde žádná jiná živá forma vůbec nepřežila. Kingdra spí většinou na dni oceánu a získává tak tím pro sebe hodně důležitou energii. Je-li ze spánku probuzen, může způsobit vodní víry, tornáda na moři nebo dokonce i mořskou bouři a jiné podobné živelné katastrofy. Vyjde-li jich několik pohromadě na povrch oceánu, jejich spirálovité nebezpečné točivé víry mohou polykat dokonce i lodě a ostatní předměty v jejich těsné blízkosti. 

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony
Je odolný hlavně proti ohnivým, vodním, ocelovým typům, ovšem zase má slabost na dračí typy. 

Útoky které se umí naučit 
Kingdra umí například tyto útoky: bublinkový útok, vodní vír, hydro pumpu, dračí tanec, dračí puls.

Související obrázekVýsledek obrázku pro kingdra