Jdi na obsah Jdi na menu
 


DELIBIRD

25. 4. 2019

 

delibirdSouvisející obrázekSouvisející obrázek

Delibird je Pokémon 2. generace Johto, typ ledový a létající.Celý den stará o jídlo. Mezi lidmi kolují pověsti o ztracených lidech, kteří byli zachráněni jídlem, které tento Pokémon měl.

 Je ledový (ice) a létající (flying) typ Pokémona Delibird nemá žádné vývojové stádium, v Česku se vyslovuje [delibird]. Je známý hlavně jako „dárkový tučňák, vánoční tučňák“.  Vznikl z kombinací slov „delivery“ a „bird“, česky znamenající „doručení“ a „ptáka“, nebo dá se říci ještě, že je založený na slovech „penguin“,„Santa Claus“ a „puffins“, česky znamenající založený na slovech „tučňák“,„Santa Clause“ a „papuchalky“. Popis postavy Delibird je červený tučňák se zajímavým tvarem ocasu připomínající jako pytel. Hlavu má přiměřeně velkou ke svému tělu, jeho černé oči jsou docela hodně velký, po obvodu očí má do kulata černé zvýraznění, jeho žlutý středně dlouhý zobák vypadá roztomile. Poslední částí jeho červené hlavy je bílé chmýří, připomínající jako bílé zarostlé vousy, které začíná od vršku jeho hlavy, a to dva takové vyrostlé a obrovské výstupky připomínající zarostlé obočí, pokračující dolů přes celé oči, zobák až k jeho břichu. Zbytek jeho těla je červeně zbarven kromě jeho žlutých spodních končetin, které slouží jako nohy. Každá z nich má dva vyvinuté výstupky, podobně jako prsty. Ruce má jednoduché do jedné špičky zakončené. Podrobné vlastnosti Nejznámnější jeho sílou je, že překvapení umisťuje do svýho ocasu. Překvapení, neboli podobně - jako žhavé koule uvnitř jeho ocasu, často explodují, používá to jako svou obranu proti nepříteli. Jeho pohyb je samozřejmě nepředvídatelný, jeho exploze je někdy nepředvídatelná. Jídlo taktéž balí do svého ocasu – neboli svého pytle, a nese ho s sebou kdekoli kam jde. Pokuď má mláďata, nosí jim takto jídlo, které pak pro ně zas vytáhne ven, aby je nakrmil. Pro lidi to často používá jako pro doručení jejich předmětů.

Delibird v ostatních jazycích - jak se vyslovuje ve světě 

Japonsky v originále se mu říká „Deribado“
Německy se řekne „Botogel“ 
Francouzsky „Cadoizo“ 
Korejsky „Dillibeodeu“

Údaje z Pokédexu
V základním Pokédexu má číslo 225.
V Johto Pokédexu má číslo 194. 
V Hoenn Pokédexu má číslo 364. 

Jeho evoluce není zde žádná, nemá žádný vývoj 
1. Bez evoluce, tento druh Pokémona se vůbec nevyvíjí.

Základní vlastnosti 
Původní výskyt Starly se původně nachází v regionu Sinnoh. 
Výška Měří okolo 90 centimetrů 
Váží asi 16,0 kilogramů 
Pohlaví 50,0% samiček, 50.0% samečků.

Místo výskytu kde ho můžeme objevit
Vyskytuje se a žije především v lesích a hornatých krajinách, k vytváření tak jejich snáškových hnízd přes ostré útesy.

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony 
Je odolný hlavně proti zemním (ground), ale také proti travním (grass), hmyzím (bug) typům, ovšem zase má slabost na ohnivé (fire), elektrické (electric) a ocelové (steel) typy Pokémonů, nejslabší je ovšem na kamenné (rock) typy.

Základní útoky které se umí naučit
Level 00 Překvapení - dárek, anglicky Present, Typ: normální/fyzický, PP: 15, Síla: 0.


Ostatní útoky které ho můžeme naučit 
HM02 Létající schopnost, anglicky Fly, Typ: létající/fyzický, PP: 15, Síla: 90.

Výsledek obrázku pro delibird go

 

 

Související obrázek

Výsledek obrázku pro delibird

Související obrázek

Související obrázek