Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chinchou

29. 1. 2019

chinchouChinchouVýsledek obrázku pro chinchou

Chinchou je Pokémon 2. generace Johto, typ vodní a elektrický.Mezi jeho anténkami mu přeskakují elektrické výboje, které vrhá na nepřítele.

Chinchou - japonsky v originále „Chonchie“, je vodní/elektrický typ Pokémona (známý také jako „lucerna“). 

Popis postavy
Chinchou je malý, svým tvarem kulatý a převážně Pokémon rybí podstaty. Má pár malých bílých ploutví a dvě malé modré spodní končetiny. Dále má dvě obrovská tykadla, které začínají až od jeho zad, podobající se jako dva ocasy. Na konci tykadel má dvě žluté jako tvar slzy vypadající koule. Jeho větší oči mají jedinečné znaky tvaru plus, jinak jsou žluté. 

Základní vlastnosti 
Chinchou se nachází v regionu Johto nebo Hoenn, má číslo 170 v základním Pokédexu, číslo 176 v Johto Pokédexu. Jeho evoluce pokračuje pouze jen na druhý vývoj. První vývoj tohoto Pokémona je Chinchou, který se pak vyvíjí, dosáhne-li levelu 27 na Lanturna (Pokémon Lanturn). Pokémon měří okolo 0,5m a váží asi 12,0kg, pohlaví 50% samiček, 50% samečků. 

Podrobné vlastnosti 
Má zajímavé schopnosti, může své útoky a svojí elektrickou sílu zvětšovat dobíjením energie přes jeho dvě tykadla, které také umí použít jako světlo, a to tak, že mění tyto signály s ostatními, kde základem jej tvoří buňky zásobující elektřinu, v jeho tykadlech se tak hromadí a vytváří moc elektrické energie, která může vytvářet i zvuky mírného zvonění. Při lovení kořisti uvolňuje kladné a záporné náboje ze svých dvou antén, neboli tykadel, aby jí pořádně omráčil elektřinou. 

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony 
Je odolný proti ohnivým, vodním, ledovým, létajícím a ocelovým typům, ovšem zase má slabost na travní a zemní typy Pokémonů. 

Útoky které se umí naučit 
Chinchou umí například tyto útoky: nadzvukový útok, bublinkový útok, hromovou vlnu, vodní dělo, vodní pumpu, elektrickou kouli, signální paprsek.

Související obrázekVýsledek obrázku pro chinchouVýsledek obrázku pro chinchou

 

Výsledek obrázku pro chinchou