Jdi na obsah Jdi na menu
 


CLEFABLE

2. 2. 2019

clefableVýsledek obrázku pro clefable

Clefable je Pokémon 1. generace Kanto, typ vílí.Vyvíjí se z Clefairy. Ve chvíli dosažení tohoto stadia vývoje se už nedokáže naučit žádné nové způsoby útoku. Jeho velmi citlivý sluch zachytí i sebemenší zvuk a proto dává Clefable k životu přednost velmi tichým a odlehlým místům.

Je normální (normal) typ Pokémona 
Clefable je třetím vývojovým stádiem, v Česku se vyslovuje [klefebl]. Je známá hlavně jako „Magický skřítek“. Vznikl z kombinací slov „clef“ a „fable“, česky znamenající „hudební klíč“ - kvůli jejím citlivým uším, a „pověst“ - příběh o legendárních lidech a činech, nebo dá se říci ještě, že je založený na japonském slově „pixies“, česky znamenající založený na slově „skřítkové“ - stvoření podobné skřítkům. Základní zbarvení, které jej tvoří po celém těle má především do růžova a mírně do fialova, s výjimkou její černých očí a tmavěji zbarvenou pusou. Vrchní část její hlavy pokrývají nyní ještě delší uši, které jsou špičatého vzhledu a v první řadě růžově zbarvené s hnědými špičkami a černými spodními stranami. Její horní končetiny jsou hubenější, kde má v každém páru tři konečky prstů, všechny tři oproti předchozímu vývoji v růžové původní barvě. Její tělo je jinak protáhlejší, není už tak kulaté, vyrostla víc do výšky, než-li jak bylo u ní v předchozím vývoji. Navíc z každé strany tváře má pod každým okem jednu jakoby zahnutou tvarem vrásku, nebo-li spíš stopu, která je černě zbarvená. Na hlavě, či dá se říci na čele má taktéž jednu spirálovitou kadeř, ovšem je mnohem menší v porovnání s tělíčkem. Má teď ovšem větší křídla na zádech, která nejsou ještě přizpůsobená k letu, spíše sloužící jako vzhled. Poslední část tohoto Pokémona je jeho ocas, který je taktéž do růžova zbarven a je spirálovitýho charakteru asi stejné velikosti jako u Clefairy, dále nohy, které jsou u ní méně baculaté, mírně menší na konci v páru s tlapou, a u každé nohy již zakončené vpředu na její tlapě dvěmi bílými drápy, a spodní strana obou chodidel ještě nesou tmavý růžový vzor oběžníku, to v jednom celku tvoří její celou hlavní postavu. Nejvíce známou schopností této Clefable byla schopnost použití „Metronome“, zvýrazňující  pohyb, který zahrnuje třesoucí se její prsty tam a zpět k tomu účelu,aby vykonaly nějaký,různý či žádný pohyb nepravidelně. Ovšem nyní nemá možnost se učit několik útoků, bez „Metronome“, Clefable je schopná ještě třech útoků, jakmile ale dosáhne posledního stádia, už se nenaučí žádný nový útok. Její schopnost slyšení je na takové úrovni, že její smysl slyšení je tak silný, že může slyšet pokles, či spadnutí špendlíku z půlky jedné míle, až na takovou to vzdálenost. Kvůli jejím citlivým uším, které má, proto žije na klidných a tichých místech. S jejím živým krokem, který ovládá, zdá se že Clefable dokonce může chodit i na vodě. Clefable jsou ještě více plaché a bázlivé, nebo-li bojácné kreatury (příšerky), než u Clefairy a Cleffy. Jsou popisováni, jakou mají nyní schopnost k tomu, aby letěli za použití svých křídel, ačkoli oni nikdy nebyli vidění v reálu, jen se to tvrdí. Je to jinak docela samotářský typ Pokémona v tomhle posledním 

Údaje z Pokédexu 

V Základním Pokédexu má číslo 36. 
V Johto Pokédexu má číslo 42. 
v Hoenn Pokédexu má číslo 234. 
v Sinnoh Pokédexu má číslo 101. 

Její evoluce jde postupně několika fázemi 
1.Evoluce - Cleffa se nejprve za pomocí štěstí (Happiness) vyvine na Clefairy. 
2.Evoluce - Z Clefairy zas za pomocí měsíčního kamene (Moon Stone) pak vyvíjí dál na Clefable, která je již posledním ve vývoji. 

Základní vlastnosti 
Původní výskyt Clefable se původně nachází v regionu Kanto. 
Výška Měří okolo 1 metru a 30 centimetrů 
Váží asi 40,0 kilogramů 
Pohlaví 75,0% samiček, 25.0% samečků. 

Clefable v ostatních jazycích - jak se vyslovuje ve světě 
Japonsky v originále se jí říká „Pixy“ ピクシー 
Německy se řekne „Pixi“ 
Francouzsky „Mélodelfe“ 
Korejsky „Pikshi“ 픽시 

 Místo výskytu kde jí můžeme objevit 

Clefable je taktéž svým výskytem vzácný Pokémon, který může navštěvovat jezera, nejvíc v době kdy měsíc je přítomen, myšleno takový jako když je zrovna v úplňku s možností výskytu v pustých jezerech, kde se odráží i jeho stín, či procházejícím se způsobem na klidných, osvětlených měsícem místami v nocí. Říká se, že je z jedních druhů vzácných Pokémonů žijících na světě. 

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony 
Je odolný proti dušičkovým typům Pokémonů, ovšem má největší slabost na bojové (fight) typy Pokémonů. 

Základní útoky které se umí naučit 
Level 01 Zpěv, anglicky Sing, Typ: normální/status, PP: 15, Síla: 0. 
Level 01 Dvojité plácnutí, anglicky Double Slap, Typ: normální/fyzický, PP: 10, Síla: 15. 
Level 01 Zmenšení, anglicky Minimize, Typ: normální/status, PP: 20, Síla: 0. 
Level 01 Metronom, anglicky Metronome, Typ: normální/status, PP: 10, Síla: 0.

Výsledek obrázku pro clefable