Jdi na obsah Jdi na menu
 


CELEBI

11. 6. 2019

celebiSouvisející obrázek

Celebi je Pokémon 2. generace Johto, typ psychický a travní.Tento Pokémon cestuje časem. Stromy a tráva v lese na něž se podívá rozkvétají.

Je psychický (psychic) a travní (grass) typ Pokémona 
Celebi nemá žádné vývojové stádium, v Česku se vyslovuje [selebi]. Je známý hlavně jako „víla“ – neboli „cestovatel v čase“. Vznikl z kombinací slov založený na „fairy“, „dryad“ a „kodama“, česky znamenající založený na „víle“, „dryádě“ a slova „kodamě“, nebo dá se říci ještě, že je založený na slovech „celestial“ a „being“, česky znamenající založený na slovech „nebeský“ a „být“. Popis postavy Celebi je malý, zelený Pokémon, majících stejných vlastností jako má například víla. Jeho tělo má zvláštní tvar, hlavičku má ve tvaru cibulky se špičatým zakončením. Jeho velké oči jsou modré barvy, na okraji po obvodu jeho očí má černé zvýraznění, pusu má středně velkou do růžova, a jeden pár zahnutých zelených tykadel, na jejich konci zbarveně modře. Jeho dvě vrchní končetiny jsou svým zajímavým tvarem protáhlé se zakončením jeho třech prstů, nohy má mnohem kratší a zakulacené do oválu, samozřejmě bez vývinu končetin. Jeho celkové tělíčko je malé v poměru s jeho hlavou. Na zadní části těla má malé dvě bílé, nebo průhledné křidýlka. Celkovým dojmem tvoří jeho roztomilý pohled. Podrobné vlastnosti Celebi má především zvláštní schopnost či sílu a tou je možnost „cestování v čase“. To není zdaleka vše, má mnohem více vyjímečných schopností, například umí obnovit všechny druhy rostlin a udělat je co v nejlepším zdraví a kráse, vůní a podobně, samozřejmě jen v jeho blízkosti, v tomhle má obdobné schopnosti jako Meganium. Celebi se umí dobře vznášet, ačkoli to není nic neobvyklého a je scela běžnou jeho vlastností. Místo výskytu kde ho můžeme objevit Jeho výskyt a místo bývá převážně v lesích, kde je ho možné pravděpodobně také objevit, kvůli tomu je také známý jako duch a hlas lesa. Popis Celebiho vyskytujícího se ve filmu Je hlavním hrdinou filmu s názvem: Pokémon 4 - Celebi, Pokémon navždy - hlas lesa (Pokemon 4 - Celebi, Voice of the Forest). Legenda se o něm vypráví jako o „Hlasu lesa“. Vyskytuje se v části filmu, kde se vydává za ducha lesa, který cestuje v čase. Taktéž se Celebiho chtějí zmocnit lovci Pokémonů, kteří jej chtějí chytit. Ovšem později ho chce dostat mnohem horší a nebezpečnější nepřítel známý jako „maskovaný zloduch jménem Marauder“ za účelem ho proměnit na zlého ducha. Slabost a odolnost na ostatní Pokémony Je odolný proti vodním (water), elektrickým (electric), travním (grass), bojovým (fight), psychickým (psychic) a zemním (ground) typům Pokémonů, ovšem má slabost zase nejvíce na hmyzí (bug), ale také má slabost na ohnivé (fire), ledové (ice), jedovaté (poison), létající (flying), dušičkové (ghost) a temné (dark) typy Pokémonů.  Je velmi hodně hravý, a extrémně silný navzdory své malé velikosti. Celebi může být velmi bláznivý, v tom smyslu že se nerad osobně ukazuje navzdory svých zvláštních síl, velmi málo bývá spatřen, zcela vyjímečně a ojediněle. Živí se běžně také bobulemi jako většina Pokémonů, je to jeho potrava. 

Základní vlastnosti 

 

Původní výskyt Celebi se nachází v regionu Johto, nebo Hoenn. 
Výška Měří okolo 60 centimetrů 

Váží asi 5,0 kilogramů 

Pohlaví nemá žádné, ani mluvnický rod. 

Celebi v ostatních jazycích - jak se vyslovuje ve světě 

Japonsky v originále se mu říká „Serebii“ セレビィ 
Německy se řekne „Celebi“ 
Francouzsky „Celebi“ 
Korejsky „Celebi“ 세레비 

 

daje z Pokédexu 
V základním Pokédexu má číslo 251. 
V Johto Pokédexu má číslo 256. 
V Hoenn Pokédexu má číslo 386. 

Jeho evoluce není zde žádná, nemá žádný vývoj 
1. Bez evoluce, tento druh Pokémona se vůbec nevyvíjí. 

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony 
Je odolný proti vodním (water), elektrickým (electric), travním (grass), bojovým (fight), psychickým (psychic) a zemním (ground) typům Pokémonů, ovšem má slabost zase nejvíce na hmyzí (bug), ale také má slabost na ohnivé (fire), ledové (ice), jedovaté (poison), létající (flying), dušičkové (ghost) a temné (dark) typy Pokémonů. 

Útoky které se umí naučit 
Level 01 Pijavičí semínko, anglicky Leech Seed, Typ: travní/status, PP: 10, Síla: 0. 
Level 01 Zmatení, anglicky Confusion, Typ: psychický/speciální, PP: 25, Síla: 50. 
Level 01 Obnovení, anglicky Recover, Typ: normální/status, PP: 10, Síla: 0. 
Level 01 Hojivý zvon, anglicky Heal Bell, Typ: normální/status, PP: 5, Síla: 0. 
Level 10 Ochranný útok, anglicky Safeguard, Typ: normální/status, PP: 25, Síla: 0. 
Level 19 Magický list, anglicky Magical Leaf, Typ: travní/speciální, PP: 20, Síla: 60 
Level 28 Starověkou sílu, anglicky Ancient Power, Typ: kamenný/speciální, PP: 5, Síla: 60. 
Level 37 Kolování hole, anglicky Baton Pass, Typ: normální/status, PP: 40, Síla: 0. 
Level 46 Přírodní dar, anglicky Natural Gift, Typ: normální/fyzický, PP: 15, Síla: 0. 
Level 55 Hojivý blok, anglicky Heal Block, Typ: psychický/status, PP: 15, Síla: 0. 
Level 64 Pohled do budoucna, anglicky Future Sight, Typ: psychický/speciální, PP: 10, Síla: 100. 
Level 73 Hojivé přání, anglicky Healing Wish, Typ: psychický/status, PP: 10, Síla: 0. 
Level 82 Listovou bouři, anglicky Leaf Storm, Typ: travní/speciální, PP: 5, Síla: 140 
Level 91 Umírací píseň, anglicky Perish Song, Typ: normální/status, PP: 5, Síla: 0. 

Výsledek obrázku pro celebi

Výsledek obrázku pro celebi

Související obrázekVýsledek obrázku pro celebi

Výsledek obrázku pro celebi go