Jdi na obsah Jdi na menu
 


ABRA

21. 3. 2019

abraAbraVýsledek obrázku pro abra pokemon

Abra je Pokémon 1. generace Kanto, typ psychický.Abra nemá příliš fyzických dispozicí k boji. Plně je však nahrazují její telekinetické schopnosti. Dokáže předvídat útok a včas se teleportovat do bezpečné vzdálenosti. Spí až 18 hodin denně, nicméně i ve spánku se instinnktivě teleportuje v případě hrozícího nebezpečí. 

 

Je psychický (psychic) typ Pokémona Abra je prvním vývojovým stádiem, v Česku se vyslovuje [abra]. Je známý hlavně jako „Kouzelník, napodobitel“. Vznikl z kombinací slov „magic“ a „abracadabra“ česky znamenající „kouzla“ a „čáry, máry, fuk“, nebo dá se říci ještě, že je založený na slovech „mystic“ a „psychic“, česky znamenající založený na slovech „mystický“ a „duševní“. Jeho evoluce jde postupně několika fázemi 1.Evoluce - Abra se nejprve na 16.úrovni vyvine na Kadabru. 
2.Evoluce - Z Kadabry zas za pomocí „Trade“, v českém překladu „Obchod“ se pak vyvíjí dál na Alakazama, který je posledním ve vývoji. Popis postavy Abra je především dvounohý Pokémon volně podobající se lišce. Má dvě krátké liščí uši, dále na hlavě uprostřed své tváře má dvě oči, které obvykle má zavřené, tento pohled vidíme i my. Kolem jeho nosu a úst má lehčí barvu, zbarvené do žluté barvy. Pohled na jeho vrchní část připomíná brnění, nebo-li obrněnou jednotku, to co má na ramenech a kus kolem jeho hrudi. Jako jeho příbuzní tak i on má na každé ruce tři prsty, vypadající drasticky s ostrým zakončením jako drápy, nohy tvořící kotník, kde v zadu má jeden dráp a vpředu má další dva zbývající drápy, nebo-li končetiny. Další částí následuje u něj ocas, který je docela silný a je stejné žluté, nebo zlaté barvy jako jeho celý zbytek těla, s výjimkou jednoho prstence, který má na svém ocasu hnědě zbarvený. Vlastní speciální schopnost, která čte mínění,nebo-li přesněji řečeno Abra může cítit nebezpečí na dálku. Když se tak stane, použije při tom svou teleportaci, aby se vyhnul tak velkému nebezpečí. Může i hypnotizovat sám. Jestliže vyšle teleport náhodně, vytváří tak iluzi vícenásobných kopií. Denně spí až 18 hodin a i ve spánku nepřestává být ostražitý, jestliže nezíská dost spánku, není schopen použít své teleportacní a telekinetické schopnosti. Když spí, a někdo na něj se snaží zaútočit, je schopen se vyhnout svou teleportací, a tím získá možnost hned uniknout před svým nepřítelem. Nemá proto moc fyzických schopností, a nahrazuje to svojí telekinetikou. Dokáže předvídat útok a díky tomu se teleportovat na jiné místo. Slabost a odolnost na ostatní Pokémony Je nejvíce odolný proti bojovým (fight), psychickým (psychic) typům Pokémonů, ovšem má největší slabost na hmyzí (bug), dušičkové (ghost), temné (dark) typy. Základní útoky které se umí naučit Level 01 Teleportace, anglicky Teleport, Typ: psychický/status, PP: 20, Síla: 0.  Abra je ve skutečnosti čerstvě narozený chlapec, který se převtělil do pokémona.

Abra v ostatních jazycích - jak se vyslovuje ve světě 


Japonsky v originále se mu říká „Casey“ ケーシィ 
Německy se řekne „Abra“ 
Francouzsky „Abra“ 
Korejsky „Kaeishi“ 캐이시 

Základní vlastnosti 
Původní výskyt Abra se původně nachází v regionu Kanto. 
Výška Měří okolo 90 centimetrů 
Váží asi 19,5 kilogramů 
Pohlaví 25,0% samiček, 75.0% samečků.

Výsledek obrázku pro abra pokemon