Jdi na obsah Jdi na menu
 


HOUNDOOM

25. 4. 2019

houndoomVýsledek obrázku pro houndoom

Houndoom je Pokémon 2. generace Johto, typ temný a ohnivý.Spálí-li tě plamenem, který dokáže vypustit z tlamy. Bolest nikdy nepomine.

 

Houndoom - japonsky v originále „Hellgar“, je temného/ohnivého typu Pokémona (známý také jako „ohnivý, psí lovec“). 

Popis postavy 
Houndoom má stejné zbarvení jako jeho nižší předcházející forma Houndoura. Je o něco vyšší, s delším čenichem a jazykem. Dále má dva páry světle šedých zkroucených parohů na hlavě, s výjimkou jeho uší, které zde nemá žádné. Jeho oči jsou oranžově zbarvené, půlkruhovým tvarem. Jeho delší krk, na jeho spodním konci zdá se být umístěný, dalo by se říci jako šedý límec, s malým přívěškem lebek. Jeho tělo je celkově vyspělejší, nahoře na svých zádech má pár šedých zaoblených výstupků. Má poměrně dlouhé šedočerné nohy, v prostředku zůžené, pokračující káždá přes dva bílo šedé prstence, jeho spodní tlapa, jelikož jich má celkově čtyři, má každá z nich troje zakončení s třemi bílými, silnými drápy. Ocas je velmi dlouhý a vyhublý, ale pružný, jeho špička připomíná konec šípu. Samička se liší převážně menšíma parohama. 

Základní vlastnosti 
Houndoom se nachází v regionu Johto, Hoenn, Sinnoh, má číslo 229 v Pokédexu. Jeho evoluce pokračuje pouze jen na druhý vývoj. První vývoj tohoto Pokémona je Houndour, který se pak vyvíjí, dosáhne-li levelu 24 na Houndooma. Pokémon měří okolo 1,4m a váží asi 35,0kg, pohlaví je u něj 50% samiček, 50% samečků. 

Podrobné vlastnosti 
Houndoom je temný/ohnivý pokemon ze světa Johto, čili z her Gold, Silver a Crystal. Ve volné přírodě jej ale nepotkáte, takže dostaňte Houndoura na dvacátou čtvrtou úroveň a vyviňte ho tak. Ovládá ohnivé, temné a normální útoky. Má výhodu proti ledovým, travním, duším, temným a ocelovým útokům. Psychické útoky jej nedokážou zranit vůbec. Naopak vodní, bojové, zemní a kamenné jsou dvakrát silnější. 
Má dvě zvláštní schopnosti, ranní ptáče, díky které se, je-li uspán probudí se dvakrát rychleji a schopnost světlice, díky které nemůže být zraněn ohněm a ohnivé útoky jej naopak posilují. 
Jeho základ tvoří silná, agresívní a mocná postava. Legendy tvrdí, že kdokoliv je popálen od Houndooma, nebude mít nikdy už zhojenou popálenou ránu, zůstane mu tak viditelně na celý život. Jeho oheň se vytváří z hořících toxinů v jeho střevě, také to z něj vylučuje velmi odporný zápach. Jsou to obecně chráněné živé bytosti, jsou inteligentní, svéhlavní a velmi bystří. Mohou být ovšem dosti agresívní, když hlavně chrání sami sebe a nejvíc také své mladé potomky, nebo také své teritorium (místo kde žijí), či svého trenéra. Pokuď jsou pořádně vycvičení, mohu být extrémně lojální, milující a také starostliví Pokémoni, stejně jako ochočená domácí zvířata, ovšem jen ve vyjímečných případech, neboť se běžně drží dál od lidí, tudíž je to úplně malá pravděpodobnost v ojedinělých případech. Své parohy používají převážně k boji s nepřítelem, mají velmi mohutnou sílu. Celkově žijou ve velmi tmavých lesích, už kvůli jejich temnému zbarvení, také se mohou objevovat blízko sopečných oblastí. 

Slabost a odolnost na ostatní Pokémony 
Je odolný hlavně proti psychickým, ale také proti travním, ledovým, ohnivým, temným, ocelovým typům včetně pokémonovým duchům, ovšem zase má slabost na vodní, bojové, zemní, kamenné typy. 

Útoky které se umí naučit 
Houndoom umí například tyto útoky: kouřový útok, mdlý útok, Plamenomet, požární tesák, kousavý útok, šilhavý útok, vytí, tesákový hrom, dobrmaní vůni a podobně.Výsledek obrázku pro houndoomSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro houndoom

Výsledek obrázku pro houndoom